IVECO Bus dostarczy Deutsche Bahn do 710 autobusów Crossway

Największa spółka transportu autobusowego w Niemczech, DB FuhrparkService GmbH, podpisała umowę ramową z firmą IVECO Bus na dostawę autobusów podmiejskich. Zgodnie z tą umową DB Regio zamawia 400 autobusów Crossway i Crossway LE (niskowejściowych), które zostaną dostarczone w 2015 i 2016 r. Oprócz samej umowy dostępna jest opcja na 310 dodatkowych pojazdów, które mogą zostać dostarczone w 2017 i 2018 r.
Czynniki, które przyczyniły się do złożenia najnowszego zamówienia to korzystny całkowity koszt posiadania i użytkowania (TCO) i niezawodność pojazdów Crossway, które już teraz stanowią część bieżącej floty DB. „Jesteśmy bardzo dumni, że nadal cieszymy się zaufaniem firmy Deutsche Bahn, o czym świadczy to znaczące zamówienie na nasze popularne autobusy Crossway”, powiedział Sylvain Blaise, szef działu Global Bus w CNH Industrial.
DB Regio Bus odpowiada za obsługę regionalnych tras autobusowych Deutsche Bahn oraz za transport podmiejski. Spółka posiada sieć 22 firm autobusowych i udziały w ponad 70 prywatnych i miejskich firmach transportu publicznego w Niemczech. „Dziennie nasze autobusy przewożą ponad dwa miliony pasażerów. Klienci ci bezpośrednio skorzystają z naszej inwestycji. Oferujemy im pojazdy, które są nowoczesne, przyjazne dla środowiska i bezpieczne”, powiedział Dr Rüdiger Grube, prezes i dyrektor generalny Deutsche Bahn.
Klienci, kierowcy i pasażerowie skorzystają z zalet nowego modelu, takich jak: lepsza widoczność, niższy poziom hałasu, zwiększona przestrzeń ładunkowa i komfort podróży. Pojazdy z serii Crossway LE zgodne z normą Euro VI mają nowe, szersze drzwi. Stanowisko pracy kierowcy spełnia międzynarodowe normy, zapewniając wyższy komfort, dostępność i bezpieczeństwo. Daje to gwarancję, że niezależnie od typu pojazdu kierowcy zawsze znajdą elementy sterujące w tym samym miejscu i będą korzystali z tych samych ułatwień ergonomicznych.

Cała rodzina Crossway zyskuje dodatkowo na zastosowaniu oszczędnych silników z HI-SCR. Ten układ oczyszczania spalin działa bez użycia EGR (recyrkulacji gazów wylotowych) i ma znaczną przewagę w zakresie redukcji wagi i rozmiarów, co oznacza łatwiejszą konserwację.
Pierwszy autobus Crossway Euro VI dla Deutsche Bahn, z nową przestrzenią dla kierowcy opracowaną zgodnie z normami VDV, miał swoją premierę na stanowisku IVECO na targach IAA w Hanowerze.

IVECO Bus

IVECO Bus jest marką CNH Industrial N.V., spółki będącej globalnym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku i na Giełdzie Włoskiej w Mediolanie.
IVECO Bus, jako jedna z większych firm na rynku pojazdów wykorzystywanych w transporcie publicznym oraz czołowy producent autobusów i autokarów w Europie, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów zaspokajających potrzeby operatorów publicznych i prywatnych:
– autobusy szkolne i dalekobieżne oraz autokary turystyczne (Crossway i Magelys),
– standardowe i przegubowe autobusy miejskie, w tym wersje przeznaczone do obsługi szybkiego transportu autobusowego (BRT); firma jest także liderem technologii ekologicznych, takich jak silniki zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG) i napędy hybrydowe (Urbanway i Crealis),
– mikrobusy do obsługi wszystkich kategorii przewozu osób,
– podwozia do zabudowy.

IVECO Bus zatrudnia ponad 5000 osób w dwóch zakładach produkcyjnych we Francji (Annonay) i w Czechach (Vysoké Myto). Obie fabryki otrzymały w 2013 r. brązowy medal po audytach przeprowadzonych na podstawie WCM (World Class Manufacturing), międzynarodowej metodologii zarządzania procesami produkcyjnymi zgodnie z najlepszymi globalnymi standardami.
Rozległa sieć serwisowa IVECO Bus i Iveco gwarantuje pomoc we wszystkich zakątkach świata, w których pojazdy IVECO Bus są eksploatowane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*