Innovation in Construction – prezentacje budowlane Volvo Trucks w Polsce .

Rozpoczyna się cykl prezentacji samochodów ciężarowych Volvo do zastosowań budowlanych. Uwaga tych spotkań koncentruje się na innowacyjnym rozwiązaniu Volvo – potrójnej osi zespolonej Tridem.
– Volvo FMX nadaje segmentowi transportu budowlanego wyrazistą tożsamość, a jego wytrzymałość, właściwości jezdne, innowacyjne rozwiązania wspierające wydajność kierowcy powodują, że nasz samochód do zastosowań budowlanych spełnia najwyższe wymagania klientów z tego sektora – mówi Paweł Węcłowski, dyrektor sprzedaży Volvo Trucks Poland.
W trakcie prezentacji, które odbędą się w 10 lokalizacjach w Polsce, klienci będą mieli okazję zobaczyć oraz przetestować samochody Volvo FMX, z potrójną osią zespoloną TRIDEM, z zabudowami KH-KIPPER oraz Volvo FH z zabudową hakową firmy HIAB z układem szybkiego ładowania kontenera.

Innowacja Volvo Trucks – potrójna oś zespolona TRIDEM

Potrójna oś zespolona Tridem to innowacyjne rozwiązanie opracowane przez Volvo.
Podwozie Volvo FMX 8×4 z pojedynczą osią przednią może być wyposażone w potrójną tylną oś zespoloną z zawieszeniem pneumatycznym, której wleczona oś składowa jest skrętna, sterowana elektro-hydraulicznie. Rezultatem tego jest niespotykanie mała średnica zawracania, co zdecydowanie ułatwia sprawne manewrowanie pojazdem, szczególnie w ciasnym terenie. Przekłada się to na oszczędność czasu kierowcy i mniejsze zużycie pojazdu oraz paliwa.
Inne zalety osi Tridem:
– podniesienie osi wleczonej skutkuje mniejszym zużyciem opon i paliwa, a pojazd zwiększa uniwersalność zastosowania
– zawieszenie pneumatyczne zapewnia optymalny rozkład nacisków na osie, co oznacza lepsze właściwości trakcyjne; aby zwiększyć je jeszcze bardziej, kierowca ma możliwość korygowania rozkładu obciążenia
– posiada doskonałą stabilność podczas podnoszenia skrzyni ładunkowej
– oś zespolona Tridem ma nośność max do 36t
– zawieszenie pneumatyczne powoduje, że Volvo FMX posiada „płaską linię brzucha“: żaden z istotnych podzespołów nie znajduje się poniżej osi ani nie wystaje poza obrys tylnich opon
– zwiększony prześwit stanowi istotną przewagę w wymagającym terenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*