Historyczny rekord gliwickiej fabryki Opla.

Gliwicki zakład General Motors Manufacturing Poland ma powody do satysfakcji. Pomimo faktu, że 2016 rok jeszcze nie dobiegł końca, już wiadomo, że będzie on rekordowy pod względem liczby wyprodukowanych tu samochodów. Dzisiaj z linii produkcyjnej zakładu zjechał 200 000. samochód wyprodukowany w tym roku. Jest nim czerwony Opel Astra z silnikiem 1.6 l Turbo o mocy 200 KM.

To najlepszy roczny wynik produkcji w całej historii naszego zakładu, czyli od 1998 roku.” – mówi Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland Gliwice i Tychy (GMMP) oraz General Motors Powertrain Szentgotthard. „Sukces Astry to powód do dumy dla naszego zespołu. Udowodniliśmy, że w Gliwicach powstają auta o jakości na najwyższym, światowym poziomie.” – dodaje Andrzej Korpak.

Opel Astra cieszy się obecnie ogromnym powodzeniem w całej Europie i mocno winduje sprzedaż marki, ma również największy udział w produkcji gliwickiego zakładu. Nowa generacja Astry, to jeden z bestsellerów w gamie Opla. Od debiutu rynkowego Opel otrzymał już ponad 320 000 zamówień na kompaktową Astrę hatchback oraz Astrę Sports Tourer.

W Polsce Astra to również bestseller. Łącznie w okresie od stycznia do listopada zostało sprzedanych ponad 13 000 sztuk tego modelu. Wynik ten oznacza 36% wzrostu w stosunku do tego samego okresu 2015 roku. 

Opel Astra został uhonorowany prestiżowym tytułem europejskiego „Samochodu Roku 2016” oraz nagrodami SAFETYBEST 2015 i Złota Kierownica za 2015 rok. Kompaktowy Opel oparty jest na zupełnie nowej, lekkiej architekturze pojazdu, która pozwala zmniejszyć masę auta nawet o 200 kg. Nowe silniki o dużej mocy są wyjątkowo oszczędne i zapewniają ogromną przyjemność z jazdy. Astra oferuje doskonałe możliwości w zakresie łączności dzięki najnowszym technologiom, takim jak integracja ze smartfonem czy osobisty opiekun kierowcy, system Opel OnStar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*