Fuso Canter „Lekką Ciężarówką Roku 2015”

Fuso Canter po raz kolejny zwycięża w konkursie VansA2Z – czołowego brytyjskiego portalu dla ekspertów sektora lekkich aut użytkowych. Model uhonorowano tytułem „Lekkiej Ciężarówki Roku 2015”.

Tak wygraną Cantera skomentował Neil McIntee, redaktor VansA2Z:

„Fuso Canter otrzymał naszą nagrodę z wielu powodów. Byliśmy pod wrażeniem opcjonalnej, 6-stopniowej zautomatyzowanej przekładni dwusprzęgłowej Duonic oraz wydajności hybrydowych wersji modelu”.

Hybrydowe Cantery są już użytkowane we flotach w Wielkiej Brytanii i przynoszą nawet 23-proc. oszczędności na paliwie. Model doceniono również za montowany seryjnie układ start/stop, przydatny zwłaszcza wśród nabywców świadczących usługi kurierskie w miastach o dużym natężeniu ruchu.

W trakcie imprezy wręczenia nagród na Twickenham Stadium w Londynie – największym stadionie do rugby w Wielkiej Brytanii – pojazdy Fuso wyróżniały się szczególnie. Dodatkowe punkty przyznano im za szeroką gamę wersji napędowych o mocy od 96 kW (130 KM) do 129 kW (175 KM), a także za wykorzystanie oleju silnikowego o niskiej lepkości i dłuższe przełożenie końcowe (przekładni głównej) – zabiegi te pozwalają obniży
zużycie paliwa nawet o 9%.

McIntee kontynuował: „6,5-tonowy wariant z napędem 4×4 łączy wzorowe własności terenowe z rozsądną ceną. Dodatkową trakcję zapewnia mu montowany standardowo, dołączany reduktor „.

Fuso już drugi rok z rzędu zdobywa tytuł „Lekkiej Ciężarówki Roku 2015”. W tym roku model zwyciężył z konkurentami takich marek jak Isuzu, Nissan i Toyota.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*