Flotowe zakupy w DAF

 

Na przełomie maja i czerwca 2014 roku trzy znaczące firmy transportowe odebrały 57 pojazdów DAF. Są to: INTRA S.A. z Iłowej, PTH Francepol ze Starego Kisielina koło Zielonej Góry oraz Trans Petro Color z Piaseczna. Wszystkie firmy zakupiły ciągniki siodłowe XF Euro 6 FT 460.

 

20 ciągników siodłowych XF Euro 6 odebrała firma INTRA S.A. Umowa podpisana została z autoryzowanym dealerem DAF firmą ESA Trucks Polska. Obecnie INTRA posiada już ponad 100 pojazdów marki DAF. Zakupione ciągniki XF Euro 6 FT 460 posiadają kabinę Space Cab i 12-biegową, zautomatyzowaną skrzynię biegów AS Tronic. Wyposażone są w przystawkę odbioru mocy napędzającą kompresory do wydmuchu materiałów sypkich z silosów. INTRA jest obecnie jednym z liderów na rynku przewozu sypkich produktów chemicznych oraz spożywczych i posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w transporcie. Każdy powierzony materiał transportowany jest zgodnie z wszystkimi wymaganymi parametrami bezpieczeństwa i czystości ładunku oraz ochrony środowiska.

 

Uroczyste wydanie kolejnych 20 ciągników siodłowych XF 460 FT Euro 6 dla firmy PTH Francepol odbyło się w siedzibie ESA Trucks Polska w Iłowej. Kluczyki do samochodów z rąk Jarosława Szymkowiaka, dyrektora zarządzającego ESA odebrał pan Władysław Jermanowski, prezes firmy Francepol. Podobnie jak w przypadku firmy INTRA, umowa na zakup ciągników podpisana została z autoryzowanym dealerem ESA Trucks Polska Sp. z o.o. Są to pierwsze pojazdy DAF, które dołączyły do floty firmy Francepol, liczącej obecnie 180 pojazdów ciężarowych. Wszystkie ciągniki DAF posiadają kabinę Space Cab, silniki PACCAR MX-13 i wyposażone są w 12-biegową skrzynię biegów AS Tronic z funkcją Hill Start Aid (HSA). Posiadają dwa aluminiowe zbiorniki paliwa o łącznej objętości 1275 litrów, hamulec silnikowy MX Engine Brake. Firma PTH Francepol od ponad 20 lat specjalizuje się w międzynarodowym transporcie ciężarowym oraz spedycji. Zajmuje się transportem ładunków drobnicowych oraz całopojazdowych na terenie Unii Europejskiej oraz krajów strefy Schengen.

 

 

Pierwsze DAF-y dołączyły również do floty firmy Trans Petro Color Sp. z o.o. z Piaseczna, która odebrała 17 ciągników siodłowych DAF Euro 6 XF 460 FT Space Cab. Kontrakt podpisany i zrealizowany został bezpośrednio przez firmę DAF Trucks Polska Sp. z o.o. Obejmował 10 pojazdów w wersji Low Deck i 7 standardowych ciągników siodłowych wyposażonych w silniki

 

PACCAR MX-13 i 12-biegową skrzynię AS Tronic. Pojazdy odebrał pan Krzysztof Tański, vice prezes firmy Trans Petro Color. Firma posiada 100% kapitału polskiego i zajmuje się międzynarodowym i krajowym przewozem towarów. Specjalizuje się w transporcie ładunków niebezpiecznych (ADR)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*