Firma Kögel prezentuje naczepę siodłową Multi do przewozu materiałów budowlanych

Firma Kögel prezentuje na targach IAA 2014 naczepę siodłową do przewozu materiałów budowlanych Kögel Multi. Ta uniwersalna naczepa nadaje się szczególnie do transportu materiałów budowlanych oraz ochrony towarów przed warunkami atmosferycznymi w czasie transportu. Nowością jest dostępna na życzenie wersja z blokadami kontenerów. Dla firm spedycyjnych niezwykle korzystna jest zwiększona elastyczność zastosowania, gdyż oprócz towarów na paletach oraz ładunków ponadwymiarowych możliwy jest teraz transport kontenerów 20-stopowych i 40-stopowych, co pozwala na wykluczenie pustych transportów.

Naczepa Kögel Multi posiada wzmocnione podwozie, co umożliwia jej zastosowanie w warunkach budowy i do przewozu kontenerów. Całkowicie nowe, opcjonalne blokady kontenerów wpuszczone w podłogę ładunkową pozwalają na transport dwóch 20-stopowych lub 40-stopowych kontenerów. Ponadto nadaje się ona doskonale do transportu różnego rodzaju materiałów budowlanych takich jak maty stalowe, towar na paletach i elementy betonowe. Naczepa Multi jest dostępna ze ścianą przednią o wysokości 1200 do 2600 mm ze stali lub aluminium. Oprócz tego można ją opcjonalnie wyposażyć w cztery do pięciu par opuszczanych burt z aluminium z kotwą wysokości 600, 800 lub 1000 mm. Opuszczana ściana tylna posiada trzy kotwy, zamki z uchwytem T oraz dwie składane stopnice od strony wewnętrznej. Opcjonalnie, do zastosowania na niewielkich budowach, gdzie jest niewiele miejsca, naczepę Multi można wyposażyć w przegubową tylną oś skrętną.

Elastyczne zastosowanie: z burtami lub bez
W przypadku transportu towarów o ponadwymiarowej szerokości, takich jak np. elementy domów prefabrykowanych, rusztowania stalowe, maty betonowe lub ze stali konstrukcyjnej, można szybko i łatwo, bez użycia narzędzi, zdemontować burty oraz belki mocujące. Na naczepie opcjonalnie może być zamontowana skrzynia do przechowywania dziesięciu burt oraz wszystkich belek mocujących. Aby przy załadunku i rozładunku nie nastąpiło porysowanie burt, zaczep jest wyposażony w nakładkę ochronną.

Optymalne zabezpieczenie również ponadgabarytowych ładunków
Powierzchnia ładunkowa naczepy Multi pozwala na bezpieczny transport ładunków o ponadwymiarowej szerokości. Dostępne dla tego zastosowania opcjonalnie, wysuwane odblaskowe tablice ostrzegawcze z przodu i z tyłu oraz tylne światła obrysowe zapewniają bezpieczeństwo ponadwymiarowych transportów. W naczepie Multi, wystawionej na targach IAA zaprezentowano osiem par opcjonalnych kieszeni na kłonice wpuszczonych w zewnętrzną ramę i dodatkowe osiem par kieszeni na kłonice umieszczonych we wnętrzu podłużnicy – pozwalają one na fachowe, szybkie i dopasowane do potrzeb zabezpieczenie długich oraz krótkich ładunków. Na życzenie możliwe jest zintegrowanie w powierzchni ładunkowej dodatkowych ośmiu listew do kłonic. Są one wyposażone w pięć kieszeni na profile pomiędzy ramą zewnętrzną a lewą i prawą podłużnicą i dziesięć kieszeni na profile między podłużnicami w środku pojazdu, co pozwala na elastyczne umieszczanie wtykanych kłonic z rurki kwadratowej. W ramie zewnętrznej ze stali Vario-Fix znajdują się nawet 24 pary pierścieni mocujących o sile rozciągającej 2000 lub 4000 kilogramów na pierścień, zaś na przedniej ścianie ze stali dwie pary pierścieni mocujących. Naczepa Kögel Multi oczywiście posiada certyfikat dla materiałów budowlanych zgodny z normą DIN EN 12642 Code XL.

Powłoka KTL: trwała ochrona przed korozją
W naczepie Kögel Multi cała rama pojazdu jest chroniona przed korozją technologią nanoceramiczną oraz powłoką KTL, pokrytą dodatkowo lakierem UV.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*