Fiat Doblò Cargo i Fiat Fiorino triumfują w Wielkiej Brytanii.

  • Dwa modele Fiata Professional zdobywają dwie prestiżowe nagrody, potwierdzając wysoką jakość produktów w połączeniu z wysokim poziomem usług i obsługi zapewnionym przez markę w całej Europie.
  • Fiat Doblò Cargo wyróżniony przez jury „Motor Trasport Awards 2014″ tytułem „Fleet Van Of The Year 2014″, najważniejszym wyróżnieniem w kategorii pojazdów przeznaczonych do transportu drogowego.
  • Duża wszechstronność, niskie koszty obsługi, doskonała pojemność ładunkowa, stabilne zawieszenie, wysoki poziom komfortu oraz eleganckie i nowoczesne wnętrza: to cechy Doblò Cargo, które najbardziej przypadły do gustu operatorom flot.
  • Tytuł „Fleet Van of the Year 2014″ to tylko ostatni z długiego pasma sukcesów osiągniętych przez  Fiata Doblò Cargo, spośród których warto przypomnieć o międzynarodowej nagrodzie „Vana Roku 2011″.
  • Wyróżnienie również dla Fiata Fiorino, który trzeci raz z rzędu został uznany za „Best Light Van 2014″, nagrody przyznawanej w ramach „Van Fleet World Honours 2014″.
  • Jury doceniło dużą ładowność, wszechstronność i niskie koszty utrzymania.

Fiat Doblò Cargo i Fiat Fiorino zostały ostatnio wyróżnione w Wielkiej Brytanii prestiżowymi nagrodami potwierdzającymi, jak dużym uznaniem profesjonalistów w branży cieszy się jedna z najszerszych i najpełniejszych gam samochodów dostawczych Fiata, aktualnie dostępnych na rynku.

Trzeci rok z rzędu Fiat Fiorino zdobył tytuł „Best Light Van” przyznany mu przez jury konkursu „Van Fleet World Honours 2014″, natomiast Fiat Doblò Cargo został wyróżniony tytułem „Fleet Van of the Year”, najważniejszym wyróżnieniem w kategorii pojazdów przeznaczonych do transportu drogowego, przyznanym mu w ramach „Motor Transport Awards”.

Niezależne jury „Motor Transport Awards”, składające się z ekspertów należących do liderów przemysłu z branży, ocenia i nagradza innowacyjność, doskonałość pod względem obsługi, efektywności i jakości najlepszych firm i produktów.

Wyróżniając się z grupy renomowanych konkurentów, model Doblò Cargo udowodnił nie tylko swoją jakość i wszechstronność, ale potwierdził również zaangażowanie Fiata Professional w realizację i dążenie do spełniania oczekiwań Klientów. Według jury „Motor Transport Award”, Fiat Doblò Cargo oferuje bezkonkurencyjną ofertę dla flot, dzięki niskim, łącznym kosztom obsługi oraz rozbudowanej sieci dealerów, gotowych wykonać jakąkolwiek naprawę, przegląd czy usługę posprzedażną.

Sędziowie nagrodzili również Fiaty Professional za ostatnie ważne kontrakty oraz rosnącą sprzedaż w wielu sektorach, które wzmocniły wizerunek oraz status marki.

Jakiś przykład? Niedawna decyzja Openreach – firmy Grupy BT specjalizującej się w infrastrukturach komunikacyjnych – wzbogacenia swojej floty o 1.800 Doblò Cargo Maxi, które będą odgrywać ważną rolę w misji Openreach: rozszerzenia korzyści płynących z szybkich połączeń szerokopasmowych w Wielkiej Brytanii.  Jest to zadanie o dużej użyteczności społecznej, któremu samochody dostawcze Fiat będą w stanie sprostać dzięki swojej niezawodności, doskonałej obsłudze, ładowności, komfortowi, niskim kosztom obsługi i łatwości prowadzenia.

Wprowadzony na rynek w 2010 roku, Fiat Doblò Cargo odniósł ogromny sukces w małych przedsiębiorstwach, wśród władz lokalnych, w służbach miejskich, jak również odnotował wzrost sprzedaży do firm dysponujących dużymi flotami, a zainteresowanych niskimi kosztami obsługi bez rezygnowania ze wszechstronności i praktyczności. Wyróżniony międzynarodowym tytułem „Samochód Dostawczy Roku 2011″, Doblò Cargo jest dostępny w szerokiej gamie wyposażenia i wersji silnikowych, gwarantując przy tym doskonałą pojemność ładunkową (nawet do jednej tony) oraz jedne z najniższych na rynku koszty utrzymania.

Jury „Motor Transport 2014″ oświadczyło: „Fiat Doblò Cargo wzbudza bez wątpienia duże zainteresowanie wśród operatorów flot, dzięki doskonałej pojemności ładunkowej, stabilnemu zawieszeniu oraz dużemu poziomowi komfortu, w połączeniu z eleganckim i nowoczesnym wnętrzem. Cechą charakterystyczną kabiny jest przestrzeń, jaką dysponuje ten kompaktowy furgon. Od momentu pojawienia się na rynku odniósł ogromny sukces w Wielkiej Brytanii, zdobywając najszerszą gamę firmowych flot, co było wynikiem zainteresowania przedsiębiorców nie tylko samym samochodem, ale też polityką dynamicznego rozwoju marki Fiat Professional.

Sukcesem może poszczycić się również model Fiorino, który trzeci raz z rzędu zdobywa tytuł „Best Light Van” w ramach konkursu „Van Fleet World Honours 2014″. I tym razem jury doceniło jego wszechstronność, ładowność (do 660 kg), wielkość przestrzeni ładunkowej do 2,5 m³ (2,8 m³ ze składanym fotelem pasażera jako opcja) oraz niskie koszty utrzymania. Poza tym, dzięki innowacyjnym silnikom turbodiesel MultiJet II, Fiat Fiorino może poszczycić się długimi odstępami pomiędzy kolejnymi przeglądami, niskimi kosztami napraw i spalaniem w cyklu mieszanym równym zaledwie 3,62 l/100 km.

Jak co roku, nagrody „Van Fleet World Honours” są kierowane do producentów samochodów, dostawców usług oraz osób prywatnych, którzy – zdaniem jurorów- reprezentują nieosiągalny dla konkurencji poziom w swojej branży. Proces wyłaniania zwycięzców łączy ocenę zespołu redakcyjnego  „Van Fleet World” z danymi przekazanymi przez firmy leasingowe oraz doradcze z sektora zarządzania samochodami służbowymi.

Jury przedstawiło następujące uzasadnienie: „Pomimo, że w ostatnim roku zostało wprowadzonych na rynek wiele samochodów wywodzących się z innych modeli, żaden nie dorównuje wszechstronności i pojemności ładunkowej Fiata Fiorino. Wprowadzenie wersji wyposażonych w ulepszony układ napędowy i system kontroli trakcji Traction+ oraz montowane w standardzie opony „Mud & Snow” stanowi dodatkowy atut jego wszechstronności, oferując korzystną pod względem ekonomicznym alternatywę dla tych, którzy często muszą stawiać czoła niekorzystnym warunkom atmosferycznym. Poza tym, dzięki dużej pojemności ładunkowej oraz niskim kosztom utrzymania, Fiat Fiorino pozostaje nieprzerwanie atrakcyjny: jeśli ktoś szuka lekkiego samochodu dostawczego, trudno będzie  mu znaleźć godnego rywala dla wszechstronnego Fiata Fiorino”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*