DB Schenker wysoko w 16. edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm

DB Schenker zajął 2. miejsce na podium 16. edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm (ROF) ● Operator logistyczny zwyciężył w kategorii branżowej „transport, logistyka, usługi” ● ROF to prestiżowe zestawienie firm ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną

DB Schenker po raz kolejny został nagrodzony w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Operator logistyczny w tegorocznej edycji zestawienia zajął drugie miejsce w kategorii generalnej, uzyskując 96 punktów na 100 możliwych. Jak co roku, wyróżniono też branżowych liderów. W kategorii „transport, logistyka, usługi”, DB Schenker został sklasyfikowany na pierwszej pozycji.

– Kwestie związane z realizacją strategii zrównoważonego rozwoju pozostają dla nas bardzo istotne. Do 2040 roku chcemy osiągnąć neutralność klimatyczną. Dlatego, coraz częściej już na etapie projektowania łańcucha dostaw razem z klientem szukamy takich rozwiązań, aby realizować nie tylko cel biznesowy, ale minimalizować wpływ na otoczenie i środowisko – komentuje Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker i dodaje – Drugie miejsce w rankingu oraz zwycięstwo w kategorii branżowej są potwierdzeniem, że jesteśmy na właściwej drodze. Gratuluje całemu zespołowi DB Schenker w Polsce.

Wyniki XVI Rankingu Odpowiedzialnych Firm ogłoszono podczas gali, która odbyła się 30 czerwca 2022 r. w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego. W tym roku zgłosiło się przeszło 100 przedsiębiorstw. Ostatecznie do głównego zestawienia zakwalifikowało się ponad 60 firm.

Ranking Odpowiedzialnych Firm, opublikowany po raz pierwszy w 2007 roku, to prestiżowe zestawienie przedsiębiorstw działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Partnerem ROF 2022 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi jest Deloitte, zaś partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna. Autorami zestawienia są prof. Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz analityk Jarosław Horodecki.

Ranking pomaga ocenić stopień zaawansowania przedsiębiorstwa w zakresie zrównoważonego rozwoju i realizacji celów wyznaczonych przez ONZ (SDGs). Jest także cennym instrumentem edukacyjnym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*