Czytnik najazdowy Goodyear Drive-Over-Reader nagrodzony za innowację.

Niezależni eksperci uznali czytnik najazdowy Goodyear Drive-Over-Reader za wiodącą innowację na rynku. Jego znaczenie dla branży podkreślają przyznane międzynarodowe nagrody, w tym ostatnia IoMobility w kategorii 'Mobility Innovation’ od Innovability.

Doroczne włoskie odznaczenie IoMobility Awards wręczane jest innowacyjnym firmom i produktom w dziedzinie inteligentnej mobilności. IoMobility w kategorii 'Mobility Innovation’ to trzecia w tym roku nagroda przyznana Goodyearowi za to rozwiązanie. Czytnik najazdowy zdobył pierwsze miejsce w wyniku wysokiej oceny jury złożonego z ponad 20 ekspertów z branży transportowej.

Oprócz włoskiej nagrody za innowację, Goodyear otrzymał kolejną podczas 23. kongresu Geluid, Trillingen en Luchtkwaliteit Congres. Jest to jedno z największych wydarzeń poświęconych zagadnieniom dźwięku, wibracji i jakości powietrza w krajach Beneluksu. Komisja sędziowska uznała czytnik najazdowy Goodyear za najlepsze zintegrowane rozwiązanie mające największy potencjał poprawy jakości naszego środowiska życia. W ostatecznym wyborze jury wzięło pod uwagę następujące aspekty: jakość powietrza, hałas, redukcję emisji CO2, efektywność energetyczną i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Z kolei w marcu br. niemiecki magazyn autobusowy Busplaner przyznał czytnikowi nagrodę International Sustainability Awards 2019 w kategorii „Zarządzanie oponami”. Wyróżnienia te są wyrazem uznania dla innowacyjnych produktów i usług, które przynoszą korzyści dla środowiska i chronią zasoby związane z przemysłem autobusowym.

„Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy te trzy nagrody, które potwierdzają znaczenie czytnika i zarazem są dowodem uznania dla potencjału innowacyjnego naszego zespołu. Równie ważny jest fakt, że proaktywna konserwacja opon w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego zmniejszając emisję zanieczyszczeń i utrzymując przewagę konkurencyjną naszych klientów” – powiedział André Weisz, dyrektor zarządzający Goodyear Proactive Solutions w regionie EMEA.

Jako ekspert ds. rozwiązań w zakresie opon i mobilności Goodyear zdecydował się wprowadzić na rynek własny czytnik najazdowy. Jest on częścią programu Goodyear Total Mobility, kompleksowej oferty dla flot obejmującej ogumienie premium, proaktywne rozwiązania w zakresie zarządzania oponami oraz ogólnoeuropejską sieć serwisową.
Sprawdzenie stanu opon może być dość czasochłonne i skomplikowane z perspektywy planowania. Technologia czytnika najazdowego składa się z zamontowanego w podłożu czytnika mierzącego ciśnienie w oponach, głębokość bieżnika, obciążenie osi i całkowitą masę pojazdu. Za każdym razem, gdy pojazd wraca na plac i przejeżdża przez specjalną płytę, w ciągu kilku sekund kierownik floty otrzymuje obszerny przegląd wszystkich kluczowych parametrów. Nagradzane rozwiązanie zostało opracowane z myślą o  zmniejszeniu śladu węglowego flot i całkowitego kosztu posiadania. Można to osiągnąć przez obniżenie zużycia paliwa spowodowanego niedopompowanymi oponami, liczby awarii ogumienia, częstotliwości jego wymiany i kosztów konserwacji, jak również potencjalnych kar związanych z przeciążeniem i opóźnieniami w dostawach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*