Continental zwiększa moce produkcyjne

Continental zwiększa moce produkcyjne w zakresie ogumienia do pojazdów ciężarowych i autobusów w swojej największej fabryce opon na świecie

Continental, ogłosił dziś plany znacznej rozbudowy swoich zakładów produkujących ogumienie do pojazdów ciężarowych i autobusów w Otrokovicach (Czechy). Nakładem 165 milionów euro firma Continental zamierza w ciągu najbliższych lat zrealizować kolejny etap programu inwestycji w Dziale Ogumienia.

Rozbudowa zakładów produkujących opony do pojazdów ciężarowych i autobusów w Otrokovicach jest strategicznym przedsięwzięciem ukierunkowanym na długofalowy wzrost na rynku. Zakład będzie nie tylko – jak do tej pory – zaopatrywał Europę, Bliski Wschód i Afrykę – ale stanie się także centrum produkcyjnym obsługującym rynki w obu Amerykach i Rosji” – mówi dr Andreas Esser, szef Działu Opon do Pojazdów Ciężarowych Continental. W wyniku realizacji zaplanowanego na pięć lat programu rozbudowy fabryka podwoi moce produkcyjne w zakresie opon do pojazdów ciężarowych i autobusów do prawie 1,5 miliona sztuk rocznie.

„Oprócz dalszego zwiększania mocy produkcyjnych wykorzystamy także synergie wynikające ze wspólnej lokalizacji z naszą największą na świecie fabryką ogumienia do samochodów osobowych i dostawczych. Mamy już zaplecze logistyczne i technologiczne oraz doświadczenie w zwiększaniu skali produkcji. Dodatkowe moce produkcyjne podniosą naszą elastyczność, zwłaszcza pod względem asortymentu, oraz umożliwią nam zaopatrywanie rynków w obu Amerykach i Rosji” – komentuje Thierry Wipff, dyrektor ds. produkcji w Dziale Opon do Pojazdów Ciężarowych Continental. „Możemy swobodnie regulować harmonogram stopniowego zwiększania mocy produkcyjnych oraz tempo inwestycji w zależności od rozwoju sytuacji na rynku oraz popytu na nasze opony do ciężarówek i autobusów” – dodaje. W ramach inwestycji powstanie ponad 300 nowych miejsc pracy we wszystkich dziedzinach produkcji.

W tym roku Continental informował już o zamiarach zainwestowania w ciągu najbliższych lat 95 milionów USD (ok. 70 mln EUR) w produkcję opon do pojazdów ciężarowych i autobusów w Ameryce Północnej, w Mount Vernon (USA) oraz 100 milionów euro w największe należące do firmy zakłady produkujące opony do pojazdów ciężarowych i autobusów w Europie w Puchovie (Słowacja). „O ile inwestycja w Puchovie jest ukierunkowana głównie na średnioterminowy wzrost na ewoluujących rynkach Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki, o tyle rozbudowa zakładów w Otrokovicach to strategiczne przedsięwzięcie realizowane pod kątem długofalowego wzrostu na rynku” – wyjaśnia Esser.

Dokładnie rok temu zakłady Continental w Otrokovicach obchodziły jubileusz „20-40-80” – 20. rocznicę obecności firmy Continental w Otrokovicach, 40‑lecie produkcji w obecnej lokalizacji i 80. rocznicę uruchomienia produkcji opon w okolicach tego miasta. Przy obecnych mocach produkcyjnych wynoszących 700 000 opon do pojazdów ciężarowych i autobusów oraz 21 milionów opon do samochodów osobowych i dostawczych rocznie zakłady w Otrokovicach są największą fabryką ogumienia należącą do firmy Continental na świecie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*