Carrier Transicold dba o doskonałą formę wyścigowych opon Dunlop

Dunlop Motorsport zakupił naczepy chłodnicze z agregatem Vector 1550. Gwarantują one doskonałe warunki do transportu i przechowywania opon wyścigowych. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial System, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).
Dunlop Motorsport obsługuje rocznie ponad 300 imprez sportowych na całym świecie. Dwie nowe naczepy firmy M6 Motor Bodies z Birmingham stale zapewniają ogumieniu odpowiednią temperaturę.
„Firmie M6 Motor Bodies wyznaczyliśmy zadanie stworzenia wyspecjalizowanej naczepy, która będzie utrzymywać nasze opony w najlepszych, możliwych warunkach”, mówi Tony Duffy, menadżer transportu w Dunlop Motorsport. „Wspólnie z Carrier Transicold M6 Motor Bodies wyprodukowała właśnie takie naczepy, jakich potrzebowaliśmy. Będziemy ich używać z pożytkiem podczas wyścigów na całym świecie.”

To wyjątkowe pojazdy. Na postoju można zwiększyć ich szerokość. Są wyposażone w specjalne stojaki do bezpiecznego przechowywania opon.
„Tego typu naczepy po raz pierwszy weszły do floty Dunlopa i spodziewamy się, że będą miały pozytywny wpływ na opony”, mówi Chris Luckman, dyrektor naczelny M6 Motor Bodies. „Stosowaliśmy agregaty Carrier Transicold już wcześniej i naocznie przekonaliśmy się, jak świetnie się sprawują. Ponadto serwis Carriera jest fantastyczny.”
Agregat Vector 1550 pozwala na precyzyjną kontrolę temperatury z dokładnością do +/- 0,8o C i chłodzi lub ogrzewa ładownię stosownie do temperatury panującej na zewnątrz. Ma opatentowany elektryczny napęd E-Drive™, który pozwolił na znaczne zmniejszenie liczby części wymagających obsługi. W porównaniu z urządzeniami z tradycyjnym napędem za pośrednictwem pasków, serwis uległ uproszczeniu, a dyspozycyjność jest wyższa.
Przy masie własnej 740 kg Vector 1550 należy do najlżejszych agregatów na rynku. Transportując opony w pożądanej temperaturze, Dunlop Motorsport może optymalnie wykorzystać ładowność naczepy.
Zespół ma do dyspozycji gęstą, ogólnoeuropejską sieć serwisową Carrier Transicold, co stanowi dodatkową gwarancję, że naczepy zawsze dotrą na czas tam, gdzie powinny.
Dunlop Motorsport jest oficjalnym dostawcą opon do motocyklowych mistrzostw świata organizowanych przez Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM) w klasie Moto2 i Moto3. Dostarcza również ogumienie czołowym zespołom startującym w ogólnoświatowych długodystansowych wyścigach motocykli i samochodów z serii World Endurance Championship.

Więcej informacji na temat Carrier Transicold znajduje się na stronach: www.carriertransicold.eu oraz www.coolbycarrier.com.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 40 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki. Więcej informacji pod adresem: www.transicold.carrier.com. Śledź nas na Twitterze: @CarrierGreen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*