Bosch poprawia warunki jazdy

Wraz z jesiennymi deszczami wzrasta ryzyko niebezpiecznych sytuacji na drogach, a wraz z nim groźba wypadków samochodowych. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Do połowy listopada kierowcy odwiedzający serwisy Bosch Car Service lub AutoCrew mogą skorzystać bezpłatnie z podstawowego przeglądu samochodowego i uzyskać rabat na części samochodowe Bosch.

Sezon jesienno-zimowy to najwiekszy sprawdzian dla kierowców, ale także ich samochodów. Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze, warto sprawdzić auto pod kątem techniczym. W ramach pakietu bezpieczeństwa na drodze, kierowcy będa mogli dokonać kontroli płynów eksploatacyjnych, elementów nadwozia i podwozia. Mimo, że informacja o konieczności uzupełnienia płynów w wielu modelach aut wyświetla się na desce rozdzielczej, to bardzo często kierowcy ją po prostu bagatelizują. W sieci Bosch Car Service lub AutoCrew wlaściciele aut będa mogli sprawdzić poziom takich płynów jak: płyn wspomagania sprzęgła, płyn spryskiwacza szyb, płyn wspomagania układu kierowniczego, płyn chłodzący, płyn hamulcowy i olej silnikowy. Następnie ocenie sprawności zostaną poddane elementy nadwozia – oświetlenie zewnetrzne przednie, sygnał dźwiękowy, akumulator, pióra wycieraczek, filtr powietrza, filtr kabinowy, oświetlenie zewnetrzne tylnie, oświetlenie tablicy przyrządów, oświetlenie wewnętrzne. Podstawowa kontrola stanu samochodu obejmie także elementy podwozia – stan ogumienia, zawieszenie przednie, stan pasków napędowych, stan okładzin i tarcz hamulcowych przednich, zawieszenie tylne, ciśnienie w ogumieniu, stan osłon przegubów napędowych, stan układu wydechowego, stan okładzin i tarcz/bębnów hamulcowych, stan koła zapasowego i kontorolę wycieków płynów eksploatacyjnych. Dodatkowo, kierowcy odwiedzający Bosch Car Service lub AutoCrew otrzymają rabat 10% na serwis i zakup części układu hamulcowego Bosch, na komplety wycieraczek Bosch i komplety żarówek Bosch.

Sprawne części samochodowe to wyższy poziom bezpieczeństwa
W czasie, gdy niezbędne są doskonała widoczność oraz niezawodny układ hamulcowy, takie produkty jak wycieraczki, żarówki oraz hamulce mają znaczny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tarcze hamulcowe Bosch spełniają wszystkie wymogi producentów samochodów i są przez nich stosowane na wyposażeniu fabrycznym. Wysokowęglowe żeliwo stosowane do produkcji tarcz istotnie podwyższa ich odporność termiczną, a przez to trwałość i skuteczność, nawet po wielokrotnym i intensywnym hamowaniu. Podobnie jest z klockami hamulcowymi. Powstają one z mieszanek ciernych dopasowanych do konkretnego typu samochodu oraz poddawane są dodatkowej obróbce termicznej. Z kolei wycieraczki Bosch Aerotwin perfekcyjnie usuwają z szyby wodę i zabrudzenia, a przez to chronią pojazdy przed kolizją lub wypadkiem. Guma bezprzegubowych wycieraczek Bosch Aerotwin składa się z dwóch składników, które zapewniają dokładne zbieranie zanieczyszczeń i cichą pracę. Oprócz tego wycieraczki te są wyposażone w zintegrowany spoiler i mają szynę stabilizującą Evodium, precyzyjnie dopasowaną do krzywizny szyby. Dlatego jest ona skutecznie oczyszczona na całej długości pióra. Dodatkowy poziom bezpieczeństwa gwarantują wysokiej jakości zarówki – Bosch Plus 90, w których zastosowano gaz ksenonowy, dzieki czemu emitują one do 90% więcej światła, niż w przypadku zastosowania standardowych żarówek. Dłuższy strumień światła zapewnia kierowcy nie tylko więcej czasu na reakcję, ale równocześnie redukuje jego zmęczenie.

W ramach Diagnostyki AA dostarcza urządzenia diagnostyczne i wyposażenie warsztatów, oprogramowanie diagnostyczne i usługi szkoleniowe. Dodatkowo w kompetencjach działu znajduje się franszyza „Bosch Car Service”, największej na świecie sieci niezależnych warsztatów samochodowych zrzeszającej globalnie 16 500 warsztatów, 291 w Polsce. Ponadto dział branżowy AA jest odpowiedzialny za 890 partnerów koncepcji warsztatowej „AutoCrew” na świecie, w Polsce – 67.

Więcej informacji: pl.bosch-automotive.com, www.motobosch.pl, www.bosch-service.pl, www.akumulatorybosch.pl, www.wycieraczkibosch.pl, www.filtrybosch.pl, www.sondylambdabosch.pl, www.szkoleniabosch.pl, www.sudbosch.pl

W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., w której udział firmy Bosch wynosi 50 proc. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 4 lokalizacjach: Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki). W 2013 roku Grupa Bosch w Polsce wygenerowała obrót w wysokości 2,5 mld złotych i zatrudniała ok. 1000 pracowników. W 2014 roku Bosch został wyróżniony tytułem TOP Employers Polska 2014 dla najlepszych pracodawców w kraju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*