Benzyna czy diesel? Infografika Bosch pomaga kierowcom dokonać prawidłowego wyboru

Żelazna zasada: popularna teza głosi, że osobom, które dużo jeżdżą, opłaca się kupić diesla, natomiast pozostali powinni wybrać wersję benzynową. Uzasadnienie: samochody z silnikiem wysokoprężnym zużywają do 25% mniej paliwa, natomiast samochody z silnikiem benzynowym są często tańsze, jeśli chodzi o koszt zakupu, ubezpieczenia i utrzymania. W zależności od modelu, w Niemczech wersja z silnikiem diesla jest opłacalna od przebiegu rocznego powyżej 15 000 kilometrów.

Atuty obu napędów: przy podejmowaniu decyzji o wyborze jednego z dwóch wariantów kierowca powinien, oprócz rocznego przebiegu, uwzględnić także inne kryteria: – Każdy z napędów ujawnia swoje atuty w różnych klasach pojazdów. Nowoczesny silnik benzynowy zwiększy efektywność małych samochodów, natomiast zaawansowany silnik diesla zapewni niskie zużycie i dużą dynamikę jazdy w przestronnym kombi – mówi dr Rolf Bulander, członek zarządu w spółce Robert Bosch GmbH. Podobne zalety widoczne są także w innych segmentach: w szybkich samochodach sportowych zainteresowanie cieszą się dynamiczne silniki benzynowe, w dużych SUV-ach natomiast silniki diesla oferujące wysoki moment obrotowy.

Infografika: materiał pomocniczy przygotowany przez firmę Bosch prezentuje zestaw informacji dla kierowców. Na infografice zostały porównane zalety obydwu napędów, dzięki czemu osoby niezdecydowane mogą ocenić, czy do ich indywidualnego profilu bardziej pasuje silnik wysokoprężny czy jednak benzynowy. Infografika pokazuje także trendy na niemieckim rynku wraz z najlepiej sprzedającymi się modelami benzynowymi oraz diesla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*