Autobusy MAN w Opolu

W dniu 10 grudnia 2013 r. w Opolu, przed Urzędem Miasta miała miejsce niecodzienna prezentacja niskopodłogowych pojedynczych autobusów miejskich MAN Lion’s City.

Miała ona związek z realizowanym aktualnie odbiorem 16 autobusów marki MAN, które od początku grudnia jeżdżą po ulicach Opola.

Zamówione przez polskiego przewoźnika pojazdy to niskopodłogowe, pojedyncze autobusy miejskie MAN Lion’s City produkowane w zakładach MAN Bus w Starachowicach i Sadach koło Poznania.

W uroczystości symbolicznego przekazania klucza do pojazdów wzięli udział m.in. Krzysztof Kawałko, Zastępca Prezydenta Opola, Tadeusz Stadnicki, Prezes MZK Opole oraz Krzysztof Gawroński, Dyrektor sprzedaży autobusów MAN Truck & Bus Polska.

Pojedyncze, niskopodłogowe MAN Lion’s City o długości 12 m mogą przewozić maksymalnie do 86 pasażerów (zgodnie z unijną dyrektywą). Zastosowano w nich 6-cylindowe silniki D20 o pojemności 10,5 l i mocy 280 KM, spełniające normę EEV. Pojazdy są m.in. wyposażone w dźwiękowy i wizualny system informacji dla pasażerów, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny (np. 6 kamer). Zamontowano w nich całopojazdową klimatyzację oraz nadajniki wi-fi, co oznacza, że pasażerowie mogą w nich za darmo korzystać z bezprzewodowego internetu. Autobusy mają też nadajniki GPS, pozwalające na bieżąco śledzić dyspozytorom ich położenie.

MAN od 2007 roku dostarczył do MZK Opole 57 autobusów miejskich z logo lwa na masce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*