Audi A3 1,6 TDI ultra – wszechstronny mistrz oszczędności

Pierwszy ultra samochód wyprodukowany przez Audi
Spalanie na poziomie zaledwie 3,2 litra na 100 km
Ponad 1500 km na jednym baku

Ingolstadt, 6 sierpnia 2013. Audi zaprezentowało najbardziej oszczędny z seryjnie produkowanych modeli koncernu. Wyposażone w silnik o mocy 81 kW (110 KM) Audi A3 1.6 TDI ultra, zużywa średnio tylko3,2 litra oleju napędowego na 100 km. Tak niskie zużycie paliwa sprawia, że emisja dwutlenku węgla podczas jazdy wynosi zaledwie 85 gramów na kilometr. Sprzedaż tego nowego, super oszczędnego auta wkrótce się rozpocznie.

Audi A3 1.6 TDI ultra w pełni ukazuje swe sportowe zacięcie przyspieszając od zera do 100 km/h w 10,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 200 km/h. Równie imponujące są jego umiejętności oszczędnego pokonywania dłuższych dystansów. Dzięki pięćdziesięciolitrowemu zbiornikowi, nowy model spod znaku czterech ringów na jednym baku może przejechać ponad 1500 km.

Ten pięciomiejscowy samochód, podobnie jak inne kompaktowe auta segmentu premium produkowane przez Audi, oferuje dużo przestrzeni wewnątrz i charakteryzuje się wysokim poziomem komfortu. Klimatyzacja, radio Audi oraz elektrycznie opuszczane szyby, to elementy wyposażenia standardowego.  A3 1.6 TDI ultra oferowany jest zarówno w wersji trzydrzwiowej jak i w pięciodrzwiowej Sportback.

Niskie zużycie paliwa i wysoka trwałość, to elementarne założenia techniczne, leżące u podstaw produkcji tej wersji Audi A3. Dzięki konsekwentnemu stosowaniu ultralekkiej konstrukcji, wielomateriałowa karoseria A3 1.6 TDI ultra, z wmontowanymi już wszystkimi systemami, waży zaledwie 1205 kilogramów. Obniżono ją o 15 milimetrów, a boczne spojlery dostępne w wersji S line wpływają na doskonałą aerodynamikę. Opony o rozmiarze 205/55 R16 zapewniają optymalny opór toczenia oraz zwiększają efektywności pojazdu.

Kolejny model serii Audi A3, najbardziej wydajny z dotychczas produkowanych, jest pierwszym samochodem posiadającym oznaczenie „ultra”.  Wersje ultra mają symbolizować kompleksowe podejście koncernu z Ingolstadt do najwyższej jakości i trwałości produktów oraz do procesu produkcji.

W najbliższym czasie, Audi zaprezentuje wersje ultra pozostałych serii modelowych wyposażonych w silniki TDI oraz TFSI. Podobnie jak Audi A3 1.6 TDI ultra, odróżniać się będą od pozostałych położeniem dużego nacisku na jak najniższe zużycie paliwa oraz minimalną emisję substancji szkodliwych. Wpłynie to korzystnie na koszty eksploatacyjne oraz na środowisko. Obok hybrydowych modeli e-tron i zasilanych gazem pojazdów g-tron, seria „ultra” tworzy trzecią już kategorię samochodów Audi oferujących zrównoważoną mobilność w warunkach codziennej eksploatacji.

 
Autorem tego tekstu jest:

Volkswagen Group

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*