Alcopper Trans Logistics odbiera 34 DAF-y XF.

Katowicka firma Alcopper Trans Logistics odebrała kluczyki do pięciu ciągników DAF XF 460 z kabiną Space Cab. Przekazanie było elementem wymiany floty katowickiej firmy, której WTC dostarczy aż 34 nowe pojazdy.
Istniejąca od ponad 20 lat spółka Alcopper Trans Logistics specjalizuje się w transporcie międzynarodowym dla branży AGD, a kluczowymi klientami firmy są Whirlpool, BSH Bosch and Siemens, Indesit, Electrolux oraz LG. Liczącą prawie 100 pojazdów flotę firmy najczęściej można spotkać na drogach Francji, Niemiec czy krajów Beneluksu. Jeżdżąc z tak wymagającym ładunkiem kluczowym aspektem jest zachowanie sprawności i niezawodności floty, dlatego firma zamówiła 20 ciągników DAF XF 460 FT oraz 14 podwozi DAF XF 460 FAR. Wszystkie pojazdy dostarczy autoryzowany dealer DAF firm WTC.
Pod koniec stycznia w Rudzie Śląskiej przekazano kluczyki do pierwszej piątki. – Zakup pojazdów to element wymiany firmowej floty na nowocześniejszą i jeszcze bardziej niezawodną, a przy tym bardziej komfortową dla kierowców wyruszających na długie trasy. Wybór padł na DAF-a XF w średniej kabinie z 460-konnym silnikiem. Decyzja, nie ukrywam, podyktowana była także względami ekonomicznymi. Te samochody mają wszystko, czego potrzebuje kierowca do bezpiecznego i wygodnego przejazdu, a przy tym cechują się wyjątkowo niskim spalaniem, co z kolei jest ważne z punktu widzenia konkurencyjności oraz dobrej kondycji finansowej firmy. WTC wybraliśmy z powodu doskonałej wieloletniej współpracy, która umożliwiła przygotowanie oferty z bardzo korzystnym dla obu stron pakietem – mówi Przemysław Lis, właściciel firmy.
– Każde wydanie to dla nas duże wydarzenie, a w przypadku firmy Alcopper dodatkowo jest ono potwierdzeniem zadowolenia wieloletniego klienta. Cieszymy się, że po raz kolejny firma obdarzyła nas zaufaniem, zlecając dostarczenie tak licznej floty. Nie zapominajmy przy tym, że styczniowe wydanie jest zaledwie preludium jeszcze większego wydarzenia, jakim bez wątpienia będzie przekazanie kolejnych pojazdów – dodaje Andrzej Luniak, prezes zarządu spółki WTC, należącej do Grupy DBK.

Całe zamówienie zostanie zrealizowane do końca marca br. 24 lutego br. w siedzibie odpowiadającej za zabudowę firmy Wielton w Wieluniu odbędzie się przekazanie kluczyków do 14 ciągników DAF XF. Pojazdy ponownie dostarczy spółka WTC.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*