13. Master Truck Show

Transport Polski_728x90

13 Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck” odbędzie się już 21-22-23 lipca w Polskiej Nowej Wsi koło Opola, na lotnisku Aeroklubu Opolskiego.

 

Nazwa „Master Truck” elektryzuje wszystkich miłośników ciężkiej motoryzacji, więc nie trzeba im wyjaśniać, o co chodzi. Ale wszystkim innym wypada powiedzieć, że pod tym mianem już od 12 lat organizowany jest międzynarodowy zlot ciężarówek. Na pierwszy, w 2005 roku, przybyło do Opola kilkadziesiąt pojazdów z kraju i zagranicy. W ubiegłym roku zlotowy plac, zapełniło około 700 ciężarówek z całej Europy, między innymi z Czech, Finlandii, Niemiec i Szwecji, jednak oczywistym jest, że najliczniej przybyły z Polski.

Samochody, które można zobaczyć na zlocie to nie zwykłe, szare ciężarówki, które niejednokrotnie każdego dnia mijamy na swojej drodze. To pojazdy po totalnym tuningu, zachwycające i cieszące oko zarówno dorosłych jak i dzieci.

Wuttke Trans Niemcy (2)

 

Przypomnimy, że jest ich setki i to każda z inna historią, innym bohaterem czy inną wymalowaną akcją. To po prostu trzeba zobaczyć na żywo! Ale… Master Truck to nie tylko tuningowane ciężarówki! Przyjeżdżają do nas unikalne oldtimery, samochody amerykańskie, pomoce drogowe, a także straże pożarne czy kultowe motocykle! To właśnie te wszystkie pojazdy są magnesem, przyciągającym rokrocznie na imprezę ponad sto tysięcy zwiedzających!

Tradycją lipcowego zlotu są również branżowe targi, które licznie przyciągają wystawców chcących przedstawić swoją ofertę, usługi i produkty. Obok unikatowych pojazdów i targów, publiczność może przyglądać się zmaganiom uczestników różnych konkursów, w których do wygrania są wartościowe nagrody, zaś nieustannie całej imprezie dodaje mocy koncert na głównej estradzie zlotu.

 

K Mackin Irlandia (1)

 

Chwilą, która co roku budzi szczególne emocje, jest wieczorna gala świateł, pozwalająca wyłonić najpiękniej oświetloną ciężarówkę. Wydawałoby się że atrakcji jest już ogrom, a program zapełniony po brzegi, jednak organizatorzy zlotu Master Truck na tym nie poprzestali. W tym roku obok koni mechanicznych, pojawią się prawdziwe konie, które pierwotnie w głównej mierze służyły do transportu, a bryczki obecnie mają sporo wspólnego z autami wyczynowymi.

Takiego mariażu jeszcze na zlocie nie było, więc zapewne warto na własne oczy przekonać się, czy między mechanicznymi, a żywymi końmi da się przeprowadzić nić porozumienia. Ze względu na te i inne powody, których nie sposób opisać słowami po prostu nie może Was zabraknąć!

Wieloletnia tradycja jednoczy w jednym miejscu i w jednym czasie pasjonatów uczestniczących w imprezie corocznie jak i tych, którzy swoją przygodę z Master Truck dopiero rozpoczynają!

 

 

Plakat MT2017

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*