YOKOHAMA z JAPFEST 2015 – święto japońskiej motoryzacji w Polsce.

YOKOHAMA, japońska marka opon premium, objęła patronat nad największą w Polsce imprezą, poświęconą japońskiej motoryzacji. YOKOHAMA Japfest 2015 odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 24 – 26 lipca 2015 r.

 
YOKOHAMA Japfest 2015 to druga edycja największego w Polsce wydarzenia, skupiającego miłośników motoryzacji, japońskiej technologii i designu oraz amatorów mocnych wrażeń. Uczestnicy i odwiedzający wrocławski Tor Rakietowa w ostatni weekend lipca, mogą liczyć na dobrą zabawę i show na wysokim poziomie. W programie prezentacja ponad 200 najciekawszych samochodów z Kraju Kwitnącej Wiśni, wyselekcjonowanych w kategoriach: Performance Freaks, Drift Kings, Lords of Stance, JDM & Old School, a także zawody driftingowe serii Drift Open JAP Battle oraz Time Attack. Uczestnicy i goście będą mieli okazję samodzielnie spróbować driftingu, a także poznać najnowsze rozwiązania techniczne firm, zajmujących się tuningiem i sprzedażą części do japońskich pojazdów. W planach liczne konkursy i występy. Trzydniową imprezę poprowadzą DJ-e z BackOffice Project.
„Jako dystrybutor japońskich opon YOKOHAMA, obserwujemy bardzo duże zainteresowanie japońską motoryzacją wśród polskich kierowców, doceniających zaawansowanie technologiczne, nowoczesny design i precyzję rozwiązań” – mówi Artur Posłuszny z ITR CEE. „YOKOHAMA Japfest 2015 jest jedynym w Polsce wydarzeniem tego kalibru i cieszymy się, że możemy je wspierać. Wspólnie z organizatorami mamy nadzieję, że wkrótce stanie się imprezą porównywalną z Reisbrennen w Niemczech czy oryginalnym Japfest w Wielkiej Brytanii”.
YOKOHAMA Rubber Co. jest najstarszym w Japonii i jednym z największych na świecie producentów ogumienia do wszystkich typów pojazdów, w tym opon osobowych a także sportowego ogumienia wysokich osiągów. Wykorzystywane w produkcji opon najnowsze rozwiązania technologiczne są efektem wieloletniego doświadczenia marki, zdobywanego na najlepszych torach wyścigowych świata. YOKOHAMA od ponad 30 lat aktywnie uczestniczy w czołowych wydarzeniach motorsportu świecie, takich jak Super GT, Rajdowe Mistrzostwa Europy (ERC) Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku, czy American Le Mans Series. Od 9 lat YOKOHAMA jest oficjalnym dostawcą opon do serii WTCC, organizowanej przez FIA.
Festiwal YOKOHAMA Japfest 2015 odbywać się będzie na wrocławskim torze przy ul. Rakietowej. To największy tego typu obiekt na Dolnym Śląsku, o łącznej powierzchni 70 tysięcy m2, znany z imprez motoryzacyjnych takich jak: Wrocławska Liga Time Attack (WLTA), Tuningowisko czy Drift Open.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*