Webasto otwiera nową fabrykę w Chinach.

W maju 2017 roku rozpoczęła działalność fabryka Webasto w mieście Baoding, strategiczna inwestycja firmy, mająca znacząco zwiększyć produkcję na największym rynku zbytu niemieckiego producenta systemów dachowych.

Oficjalne otwarcie fabryki w Baoding w prowincji Hebei 5 maja 2017 roku to kolejny etap ekspansji sieci zakładów produkujących systemy dachowe Webasto w Chinach. Tym strategicznym posunięciem Webasto zwiększa swoje możliwości produkcyjne na największym rynku, odpowiadając na stały wzrost zapotrzebowania na szyberdachy i dachy panoramiczne. W tym celu lider rynku systemów dachowych zainwestował w 2016 i 2017 roku około 8 milionów euro. Nowa fabryka ma powierzchnię ponad 20 000 m2.

Przewidujemy, że już i tak znaczna liczba samochodów z systemami dachowymi produkowanymi w Chinach w najbliższych latach będzie się nadal zwiększała. W szczególności będzie rosło zapotrzebowanie na duże dachy panoramiczne” – powiedział dr Holger Engelmann, prezes Webasto SE. – „Chińscy producenci będą odgrywali znaczącą rolę na rynku, na którym systemy dachowe stają się coraz bardziej pożądanym wyposażeniem samochodów”. Engelmann przewiduje, że w najbliższych latach udział chińskich producentów w rynku przekroczy 50 procent. Webasto traktuje to jako potwierdzenie słuszności strategii, aby jak najwcześniej zbudować bliskie relacje z chińskimi producentami, obok współpracy z międzynarodowymi przedsiębiorstwami oraz joint ventures.

Webasto będzie dostarczało systemy dachowe produkowane w Baoding przede wszystkim firmie Great Wall Motors, której główna siedziba mieści się w najbliższym sąsiedztwie nowej fabryki. Wśród odbiorców znajdują się także Changan Motors, FOTON-Borgward oraz FAW-Volkswagen. „Otwarcie nowej fabryki podkreśla naszą wiarę w siłę chińskiego rynku, a jednocześnie jest kolejnym elementem wzmacniania długofalowych relacji z naszymi klientami w Chinach” – powiedział Engelmann w swoim przemówieniu. W uroczystości otwarcia fabryki uczestniczył Wei Jianjun, prezes Great Wall Motors, pozostali klienci Webasto z okolic Baoding, przedstawiciele władz oraz pracownicy fabryki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*