Volvo Trucks zaprezentuje na IAA swoją drogę do zerowej emisji i zerowej liczby wypadków.

Volvo Trucks zademonstruje swoją silną pozycję w dziedzinie elektromobilności na IAA Transportation, głównych światowych targach mobilności, transportu i logistyki. Firma pokaże również nowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa oraz najnowsze technologie służące dekarbonizacji transportu.

Tematem przewodnim Volvo Trucks na targach IAA Transportation for Commercial Vehicles, które odbędą się w dniach 20-25 września 2022 r., w Hanowerze, jest: „W Kierunku Wizji Zero” – zero emisji i zero wypadków.
Volvo Trucks zaprezentuje swoją ofertę elektrycznych samochodów ciężarowych – najszerszą w branży – z pięcioma różnymi modelami samochodów ciężarowych dostępnych w sprzedaży, w Europie. Firma pokaże również swoją ofertę usług dla elektrycznych samochodów ciężarowych, takich jak planowanie zasięgu i trasy, rozwiązania w zakresie ładowania oraz finansowanie. Ponadto, Volvo zademonstruje inne rozwiązania w zakresie układów napędowych, które umożliwiają przewoźnikom wyraźne postępy w kierunku do zerowej emisji.
„Razem z naszymi klientami i ich klientami realizujemy naszą Wizję Zero. Z niecierpliwością czekamy na możliwość pokazania naszych wspaniałych samochodów ciężarowych i usług, które umożliwiają przewoźnikom zmniejszenie emisji CO2 przy jednoczesnym prowadzeniu konkurencyjnej działalności. Niezależnie od układu napędowego – elektryczny, zasilany gazem czy konwencjonalny samochód ciężarowy z silnikiem wysokoprężnym – oferujemy rozwiązania zwiększające wydajność energetyczną i zmniejszające ślad węglowy – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.
W dziedzinie bezpieczeństwa Volvo Trucks zaprezentuje między innymi swój nowy system bezpieczeństwa, który ma pomóc w ochronie pieszych i rowerzystów. System obejmuje podwójny radar po każdej stronie samochodu ciężarowego, a także funkcje wspomagane kamerą.
Volvo Trucks będzie miało kilka samochodów ciężarowych dostępnych do jazdy testowych w zewnętrznej części targów, takich jak Volvo FL Electric i Volvo FE Electric. Ponadto, w zewnętrznej części targów będą prezentowane inne samochody ciężarowe, takie jak Volvo FH z systemem I-Save, Volvo FM LNG oraz Volvo FH16 do najcięższych zadań transportowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*