Sukces Forda w plebiscycie Fleet Derby 2021. Marka zdobyła cztery statuetki.

W czerwcu w Warszawie odbył się Plebiscyt Fleet Derby 2021, w którym swoje głosy oddawali decydenci branży flotowej.

Szczególne uznanie zdobyły napędy alternatywne marki. Focus i Transit zostały wyróżnione za oszczędne napędy mild-hybrid, natomiast Transit Custom za napęd plug-in hybrid, dzięki któremu może pokonać do 50 km wyłącznie przy pomocy silnika elektrycznego.

Menedżerzy flotowi docenili także produkty finansowe z niską ratą Forda, zdobywające coraz większe uznanie na rynku.

Ford Polska został czterokrotnym laureatem cenionego, corocznego plebiscytu flotowego – Fleet Derby. W jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu uznanie znalazły napędy alternatywne marki oraz program finansowy Ford Leasing Opcje.

Produkty z niską ratą oraz napędy alternatywne kluczem do sukcesu Forda
Ford zdobył nagrody w dwóch kategoriach – „Produkt/usługa flotowa marki” oraz „Napędy alternatywne”.

W tej pierwszej marka została nagrodzona za Ford Leasing Opcje, który został wybrany najlepszym programem finansowym importera.

W drugiej natomiast Ford zdobył nagrody za najlepszy napęd mild-hybrid w samochodach osobowych i użytkowych, a także za napęd hybrydowy typu plug-in w samochodach użytkowych. Uznanie menedżerów flotowych jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Pokazuje jak mocne są produkty Forda na rynku flotowym i jakim uznaniem cieszą się wśród specjalistów. Oferta rozwiązań z niską ratą oraz samochody z nowoczesnymi i oszczędnymi napędami alternatywnymi to wg. marki Ford klucz do sukcesu w najbliższych latach. Najnowocześniejsze napędy hybrydowe, połączone z niezawodnością, świetnym wyglądem i bogatym wyposażeniem oraz leasingiem z niską ratą w ramach Ford Leasing Opcje, to kompleksowe rozwiązanie dla małych i dużych klientów biznesowych – stwierdził Paweł Kujda, Fleet Sales Zone Manager Ford Polska. 

Program finansowy importera – Ford Leasing Opcje
Ford Leasing Opcje to jeden z najważniejszych produktów Forda leasingu z niską ratą, a zasada działania tej formy finansowania jest niezwykle prosta. Program umożliwia leasingowanie samochodu, w którym wynajmujący ma możliwość zadbania o najważniejsze aspekty samochodu, a Ford zapewnia mu niską miesięczną ratę.

To idealna opcja dla osób poszukujących atrakcyjnego finansowania, potrafiących zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu czy serwisie samochodu. W celu skorzystania z programu wystarczy wybrać samochód, określić najważniejsze parametry takie jak średni roczny przebieg oraz podpisać właściwe umowy.

Najlepszy napęd mild-hybrid wśród samochodów osobowych – Ford Focus
Focus jako najpopularniejszy model w gamie Forda w Polsce, jest doskonałym ambasadorem hasła „Go Electric”. Zelektryfikowany układ napędowy EcoBoost Hybrid tworzy 48-woltowa instalacja miękkiej hybrydy, pracująca w układzie z 1,0-litrową jednostką EcoBoost. Zaawansowany system dostarcza 125 KM lub 155 KM mocy maksymalnej, wykorzystując zmagazynowaną energię do wzmocnienia momentu obrotowego podczas normalnej jazdy i przyspieszania.
Układ pozwala na znaczną oszczędność w porównaniu do zespołu napędowego Focusa – 150-konnego, 1,5-litrowego silnika EcoBoost. Umieszczenie 48-woltowej instalacji pod przednimi fotelami pozwoliło na zachowanie standardowej przestrzeni ładunkowej i pasażerskiej.

Najlepszy napęd mild-hybrid wśród samochodów użytkowych – Ford Transit
Transit to legenda wśród samochodów dostawczych Forda, zaś jego elektryfikacja przyniosła wyłącznie korzyści. To m.in. zaawansowane napędy hybrydowe sprawiają, że samochód jest tak uniwersalny i sprawdzi się w szerokiej gamie zastosowań.

Samochód napędza 2-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue nowej generacji, który w połączeniu z technologią mild-hybrid daje oszczędności w zakresie zużycia paliwa, a także niższą emisję CO2. Przydaje się to szczególnie w cyklu jazdy miejskiej, który wymaga częstego zatrzymywania się i ruszania. System odzyskuje energię podczas hamowania, a następnie wykorzystuje ją do wspomagania silnika spalinowego.

Najlepszy napęd hybrydowy typu plug-in wśród samochodów użytkowych – Ford Transit Custom
Transit Custom to kolejny z bestsellerów Forda, wyróżnionych w ramach Fleet Derby 2021. Podobnie jak w przypadku Transita, jego niezawodność i funkcjonalność stały się już kultowe, a elektryfikacja napędu jest kolejnym krokiem w celu zwiększenia udziału w rynku.

W wersji Plug-In Hybrid samochód może pokonać w trybie elektrycznym nawet 50 km. Co istotne, akumulatory mogą być ładowane zarówno ze źródła zewnętrznego, jak i podczas jazdy. Całość sprawia, że przedsiębiorcy mogą ograniczyć wydatki na paliwo, a dodatkowo nie muszą martwić się o wjazd do rosnącej liczby stref niskiej emisji. Samochód został już doceniony w Europie, gdzie zdobył nagrodę International Van of the Year 2020.

Fleet Derby daje możliwość docenienia najlepszych rozwiązań flotowych
Fleet Derby to ogólnopolski plebiscyt flotowy organizowany corocznie przez wydawcę magazynu „Fleet”. W jego ramach osoby odpowiedzialne za politykę flotową w firmach oceniają produkty i usługi nominowanych firm. Jego celem jest prezentacja i promocja najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań dla floty.

W dziesiątej, jubileuszowej edycji plebiscytu rozdano łącznie 46 nagród w sześciu kategoriach: Elektromobilność, Napędy alternatywne, Zespół Flotowy, Fleet Manager, Motoryzacyjna Marka Flotowa oraz Produkt/ Usługa Flotowa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*