Solaris dostarczy 85 autobusów do Mediolanu

Polski producent dostarczy do Mediolanu w 2014 roku 85 autobusów marki Solaris Urbino 12. Podpisany wczoraj z ATM Mediolan kontrakt, o wartości 22 milionów euro, obejmuje zarówno dostawę jak i pięcioletnie serwisowanie pojazdów.

Przewoźnik z Mediolanu we wrześniu ubiegłego roku ogłosił przetarg na zamówienie ramowe obejmujące łącznie 250 autobusów, które będą zakupione w ciągu czterech najbliższych lat.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Solaris. W podpisanej wczoraj umowie ramowej, polski producent został zobowiązany do dostawy pierwszych 85 sztuk Solarisów Urbino 12 w okresie od sierpnia do grudnia tego roku. Oprócz sprzedaży, transakcja obejmuje także serwisowanie, które ma trwać przez pięć lat.

 

Będą to pierwsze autobusy polskiego producenta we włoskiej stolicy mody, która w roku 2015 będzie gospodarzem światowej wystawy Expo. Pojazdy zostaną wyposażone w silniki spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro 6. Ponadto będą posiadać bardzo rozbudowany system informacji pasażerskiej oraz systemy elektroniczne – między innymi diagnozujące pracę pojazdu i automatycznie wysyłające informację na temat ewentualnych usterek do zajezdni.

 

Wygrana w przetargu na dostawę dla Mediolanu jest niezwykle prestiżowym zamówieniem. Nasza oferta konkurowała z ofertami włoskich producentów, jednak zamawiający wybrał autobusy z Polski. Odbieramy to jako zaufanie dla naszych produktów a także jakości i sprawności działania naszej obsługi posprzedażowej – powiedział Martin Gruber, członek zarządu firmy Solaris odpowiedzialny za Sprzedaż, After Sales, Marketing oraz Zapewnienie Jakości”.

 

Pojazdy marki Solaris są obecne na rynku włoskim od 2004 roku. Do chwili obecnej po ulicach włoskich miast jeździ blisko 400 autobusów i trolejbusów, między innymi w Rzymie, Genui, Neapolu, Bari i Cagliari na Sardynii.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*