Scania L 360 6x2 rear-steer aerial platform

Scania L z niskim wejściem dla ratownictwa w mieście.

Pojazd będzie wykorzystywany w jednostce pożarniczej Humberside Fire & Rescue Service w brytyjskim mieście Hull. Niskowejściowa Scania L jest wyposażona w najwyższy w kraju podnośnik koszowy z drabiną o wysięgu 45 m.

Aby utrzymać wymaganą przez strażaków maksymalną wysokość całkowitą pojazdu wynoszącą 3,55 m, a także zapewnić jak najlepszą manewrowość oraz widoczność
z miejsca pracy kierowcy, wybrano podwozie Scania L 360 z kabiną L.

Podnośnik Bronto Skylift wyróżnia się lekką, zwartą konstrukcją. Złożony do jazdy ma niespełna 12 m długości. Nośność kosza dochodzi do 500 kg, a jego obciążenie jest monitorowane elektronicznie. Na podnośniku zabudowano kompaktowe działko wodne o wydajności 3800 l środka gaśniczego na minutę.

– Nasza flota składa się z 65 ciężkich pojazdów gaśniczych Scania. Zamawiamy pojazdy tej marki ze względu na ich jakość i wytrzymałość. Nasze doświadczenie wskazuje, że w porównaniu z innymi pojazdami wykorzystywanymi uprzednio, podwozia Scania służą nam do 5 lat dłużej – komentuje Andy Day, menedżer floty
i wyposażenia Humberside Fire & Rescue Service.

Samochód pożarniczy Scania L stacjonuje w jednostce w Hull, a wysięg podnośnika zapewnia mu dostęp do najwyższych budynków mieszkalnych w mieście.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*