Rusza kolejna edycja konkursu Optifuel Challenge 2015 Renault T 460 do zdobycia na rok!

               Przed nami już siódma edycja konkursu Optifuel Challenge organizowanego przez Renault Trucks w Polsce. Wczasach wielkich oszczędności liczy się każde rozwiązanie pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa. Nowy Renault Trucks T 460 jest wyposażony w najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa, ale to od kierowcy zależy jak dobrze je wykorzysta. Dlatego Renault Trucks przygotowało siódmą edycję konkursu Optifuel Challenge, w którym kierowcy zmierzą się z wynikiem naszych Master Driverów. Wyniki podajemy korzystając z narzędzi Infomax i/lub Optifleet. Zwycięzcą zostanie kierowca, który osiągnie najniższe spalanie, utrzymując najwyższą średnią prędkość, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym.
Konkurs Optifuel Challenge 2015 odbędzie się w 11 lokalizacjach: Suwałkach, Młochowie, Białej Podlaskiej, Olchowej k.Rzeszowa, Liszkach k.Krakowa, Skoczowie, Katowicach Pietrzykowicach k.Wrocławia, Fabianowie, Tarnowie Podgórnym, Pruszczu Gdańskim. Seria eliminacji rozpocznie się w kwietniu, a zakończy w lipcu. 10 września planowany jest Wielki Finał, który wyłoni spośród 11 zwycięzców eliminacji lokalnych siódmego już Mistrza Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks w Polsce. Najlepsi dwaj kierowcy z Polski będą walczyć w finale międzynarodowym o nagrodę główną: voucher na kwotę 8000*euro (szczegóły w regulaminie), a dla firmy pojazd Renault T 460 w wersji Optifuel na rok użytkowania.
Optifuel to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o najskuteczniejszych technikach jazdy ekonomicznej i poprawić swoje umiejętności. To również okazja, aby zdobyć atrakcyjne nagrody, a te czekają na zwycięzców już podczas eliminacji lokalnych.
Zgłoszenia do udziału w konkursie zbierają reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowy program konkursu znajduje się na stronie renault-trucks.pl.

Tegoroczna edycja nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania partnerów Renault Trucks, którzy towarzyszą nam przez cały konkurs: Renault Trucks Financial Services (atrakcyjna oferta finansowania fabrycznego), Michelin Polska (zestawy konkursowe wyposażone są w opony Michelin), Total Polska (silniki fabrycznie są napełnione energooszczędnym olejem Renault Trucks Oils), Wielton (w skład zestawów konkursowych wchodzą naczepy kurtynowe NS3K M2 – jeden z flagowych produktów tej marki), Voith (producent retardera, w który mogą być wyposażone pojazdy Renault Trucks). Do grona tegorocznych sponsorów konkursu dołączyła Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group – wiodący ubezpieczyciel na polskim rynku, oferujący szeroką gamę ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych i osobowych i Alcoa, producent aluminiowych felg, w które wyposażone są zestawy konkursowe.

Konkurs jazdy ekonomicznej będzie prowadzony z wykorzystaniem obciążonego 22 tonami ładunku zestawu drogowego: Renault T 460 (silnik DTI11 o mocy 460 KM i momencie obrotowym 2200 Nm) wyposażonego w systemy Optifleet oraz Optifuel Infomax.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*