Renault Trucks K Heavy dostarczne do Lasów Państwowych w Rumunii.

22 pojazdów Renault Trucks zostało dostarczonych w grudniu 2015 do firmy Romsilva, która zarządza Lasami Państwowymi w Rumunii. Transakcja dotyczy 7 pojazdów do zwózki drewna i 15 „wywrotek” K Heavy Duty.

Transport dłużyc po długich, stromych i śliskich drogach leśnych bez wątpienia wymaga doskonałego przygotowania technicznego. Z myślą o tym ambitnym zadaniu Romsilva zamówiła 7 pojazdów do zwózki drewna na podwoziu K Heavy z 13-litrowym silnikiem o mocy 480 KM, układzie napędowym 6×4 i technicznej masie całkowitej zespołu pojazdów 70 t. Ciężarówka jest wyposażona w specjalistyczną zabudowę kłonicową z przyczepą oraz żuraw do załadunku dłużycy.

Pozostałe samochody to 15 wywrotek zabudowanych na podwoziu Renault K Heavy z silnikiem o mocy 440 KM, układem napędowym 6X4 i technicznej masie całkowitej zespołu pojazdów 60 t. Pojazdy pracują w trudnym terenie rumuńskich lasów, gdzie są wykorzystywane przy modernizacji i budowie dróg.

Kompletacja X-Trem ze wzmocnionym podwoziem i skrzynią biegów oraz zwalniaczem hydrokinetycznym Voith z łatwością pozwala wykonywać najcięższe zadania dowodząc swojej wytrzymałości i niezawodności.
Zabudowy do zwózki drewna zostały wykonane przez firmę ZASŁAW, która zaprojektowała wzmocnioną konstrukcję ramy zabudowy wykonaną z profili zamkniętych oraz poprzeczek zimnogiętych ze stali o podwyższonej wytrzymałości, a dodatkowo wzmocnioną dwoma krzyżakami w tylnej części zabudowy zwiększająca jej sztywność. Ponadto w zabudowach zostały zastosowane  dodatkowe wzmocnienia ze stali o wysokiej wytrzymałości, w szczególnie wymagających miejscach ramy. Zastosowano również mocniejszą podłogę z blachy ryflowanej o grubości 6 mm.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*