Podsumowanie roku 2013 w KH-KIPPER i plany na rok 2014

Podsumowanie roku 2013 w KH-KIPPER i plany na rok 2014

Andrzej Kamionka, wiceprezes KH-KIPPER:

Rok 2013 w KH-KIPPER był udany – firma zakończyła go z większą sprzedażą i zyskiem niż w roku poprzednim. Przeważającą część sprzedaży stanowił eksport, bo ok. 90 %. W krajach zarówno Europy Zachodniej jaki Wschodniej odnotowano wzrost sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego. Jest to związane m.in. z rozwojem sieci sprzedaży i sieci serwisowej firmy.

W styczniu obchodziliśmy również jubileusz 15-lecia działalności, a w ciągu roku byliśmy obecni na wielu wydarzeniach branżowych w kraju i za granicą. W kwietniu m. in. na Targach Bauma w Monachium. W maju na Targach Autostrada-Polska 2013 w Kielcach otrzymaliśmy wyróżnienie za zabudowę dwustronną ze sterowaniem radiowym. Nasze produkty były prezentowane również na moskiewskich Targach Comtrans oraz Targach Sprzętu Budowlanego i Technologii CTT oraz kilku wystawach w Europie Zachodniej i Skandynawii.

Łukasz Karczewski, dyrektor handlowy KH-KIPPER:

W 2013 roku pomyślnie wprowadziliśmy wiele udoskonaleń do istniejących produktów, rozwijaliśmy sprzedaż oraz produkcję. Zaufanie klientów zyskały produkty dedykowane firmom działającym w branży energetycznej oraz komunalnej.

Na wytrzymałych podwoziach 6×6 i 4×4 zamontowaliśmy żurawie z dodatkowym wyposażeniem, które umożliwiają prace przy konserwacji linii elektroenergetycznych. Uzyskaliśmy także homologację europejską na 1-osiową przyczepę do przewozu dłużycy, w tym słupów energetycznych.

Nowością 2013 roku była przyczepa do przewozu małych kontenerów typu KP7 oraz mulda. W zakładzie produkcyjnym KH-KIPPER powstały również nowe modele zestawów do przewozu zboża z aluminiowymi burtami.

Do sukcesów KH-KIPPER z pewnością można zaliczyć umocnienie swojej pozycji w krajach skandynawskich – rynku wymagającym dostaw sprzętu wysoce wyspecjalizowanego, zaprojektowanego zgodnie z oczekiwaniami klienta i wykonanego z najwyższymi standardami jakości.

Cieszymy się, że udało nam się rozwinąć współpracę z firmami niemieckimi i dostarczyć na tamtejszy rynek różne produkty, m.in. pojazdy wykorzystywane jako auta demonstracyjne dla niemieckich klientów stawiających wysoko poprzeczkę wymagań w stosunku do pojazdów użytkowych.

Plany i cele na przyszłość

Nasze cele na 2014 rok to utrzymanie i rozwój dotychczasowej pozycji w produkcji zabudów wywrotek budowlanych oraz dalszy rozwój na rynkach zagranicznych. Będziemy nadal udoskonalać nowe rozwiązania i modele naszych najpopularniejszych produktów i rozwijać nowe zachowując wysokie standardy i najwyższą jakość obsługi klienta. Chcemy nadal kontynuować ścisłą współpracę z największymi na świecie producentami podwozi. W przyszłość patrzymy optymistycznie.

Widzimy dla siebie duży potencjał w dostawach dla branży wydobywczej. Już teraz możemy pochwalić się szeregiem wysokowytrzymałych wywrotek kopalnianych przeznaczonych do pracy w najtrudniejszych warunkach na całym świecie.

Planowana jest budowa nowej lakierni i rozbudowa powierzchni produkcyjnej. Duża konkurencja na rynkach zachodnich oraz wysoka specjalizacja produktu przyczynia się do stałego rozwoju biura konstrukcyjnego. Większa inwestycja w ten dział przyspiesza terminy realizacji i dywersyfikuje produkty pod względem rynków docelowych.

W planach marketingowych na przyszły rok umieściliśmy m. in. udział w Międzynarodowych Targach PojazdówUżytkowych IAA w Hanowerze i majowej kieleckiej Autostradzie. Produkty KH-KIPPER będą prezentowane także m.in. na Światowych Targach Ochrony Środowiska IFAT (5-9.05.2014, Monachium) oraz na targach Ugol Rossii i Mining (3-6.06.2014, Nowokuźnieck).

Autorem tego tekstu jest:

KH-KIPER

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*