Początek seryjnej produkcji ciężarówek DAF New Generation.

Dziś w Eindhoven firma DAF rozpoczęła seryjną produkcję nowej generacji samochodów ciężarowych. Pierwsza wyprodukowana ciężarówka – model XG+ z silnikiem PACCAR MX-13 o pojemności 12,9 litra w kolorze czerwonym – została przekazana przez Johna Jorritsmę (burmistrza Eindhoven) i Harry’ego Woltersa (prezesa DAF) dyrektorowi zarządzającemu i właścicielowi firmy Verbeek Agra Vision, André Verbeekowi.

DAF jest pierwszym producentem samochodów ciężarowych, który wprowadził na rynek całkowicie nową generację samochodów ciężarowych, opracowaną zgodnie z nowymi europejskimi przepisami dotyczącymi wymiarów samochodów ciężarowych.
„DAF jest nie tylko pierwszą, ale też jedyną firmą, która dotychczas to zrobiła” – twierdzi prezes DAF Harry Wolters. „Oznacza to, że nasze nowe ciężarówki do przewozów długodystansowych – nowe XF, XG i XG+ – wyznaczają nowy standard efektywności, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy. To były główne powody, dla których Komisja Europejska postanowiła – dosłownie – dać więcej przestrzeni branży ciężarowej na opracowanie nowych, optymalnych kabin. Dzięki wydłużeniu przodu kabiny o 16 centymetrów i przywiązaniu najwyższej wagi do aerodynamiki udało nam się uzyskać oszczędności w zużyciu paliwa na poziomie 10% i podobną redukcję emisji CO2 .”

To wszystko dzieje się w Brainport Eindhoven
Burmistrz Eindhoven, John Jorritsma, wyraził dumę z osiągnięć swojego miasta, Eindhoven, będącego centrum „regionu Brainport”. „To wszystko dzieje się w Eindhoven – mieście technologii, projektowania i wiedzy. Fakt, że dziś firma DAF rozpoczyna seryjną produkcję nowej generacji zaawansowanych technologicznie samochodów ciężarowych jest na to najlepszym dowodem.”
Nowa Generacja DAF to całkowicie nowa platforma pojazdu, w pełni przygotowana do montażu alternatywnych układów napędowych przyszłości – akumulatorowo -elektrycznych i wodorowych, które są obecnie opracowywane przez DAF.

Nowy standard komfortu kierowcy
Pierwszy samochód ciężarowy z nowej serii został dostarczony André Verbeekowi, dyrektorowi zarządzającemu i właścicielowi holenderskiej firmy Verbeek Agra Vision. Firma ta specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym transporcie drobiu i jaj korzystając z floty 30 pojazdów, z których 25 to ciężarówki DAF. Przełomowy model XG+ będzie pracować dla spółki zależnej Hennentransport Hooijer. „ Oprócz niezrównanej niezawodności i niskich kosztów na kilometr, ważnym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się wybrać DAF jest również ponadprzeciętny poziom komfortu kierowcy” – wyjaśnia André Verbeek. „A swoim nowym modelem XG+ firma DAF po raz kolejny wyznaczyła nowy standard na tym polu. To bardzo ważny czynnik w czasach braków kadrowych wśród kierowców.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*