Partnerstwo Castrol EDGE i Audi w serii DTM.

Współpraca marek Castrol EDGE i Audi, po pełnym sukcesów sezonie 2014, będzie w tym roku kontynuowana. Jeden z samochodów zespołu Audi Motorsport, startujący w serii DTM, będzie wyróżniał się zielonym oklejeniem Castrol EDGE.

DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) to jedna z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych w Europie. W sezonie 2015 odbędzie się w jej ramach 18 wyścigów podczas 9 weekendów. Tradycyjnie już pierwszą rundę zaplanowano na torze Hockeheim (1-3 maja), gdzie widzowie będą mogli zobaczyć Audi w barwach Castrol EDGE.

Za jego kierownicą zasiądzie Edoardo Mortara. Mieszkający w Genewie zawodnik ma już na koncie triumf w europejskiej Formule 3 w 2010 roku. Od kilku lat startuje w serii DTM w barwach Audi, a w sezonie 2014 zajął piąte miejsce.

„Rok 2014 był dla nas bardzo udany – zdobyliśmy tytuł mistrzowski w klasyfikacji zespołów w serii DTM i wygraliśmy 24-godzinny wyścig Le Mans. Rola naszych partnerów z Castrol była nie do przecenienia. Nasi specjaliści bardzo blisko współpracują z inżynierami Castrol i cenią sobie ich wsparcie” – powiedział dr Wolfgang Ullrich, szef zespołu Audi Motorsport.

Naznaczona sukcesami współpraca zaczęła się od startów w cyklu World Endurance Championship (WEC) w 2011 r. Od tej pory bolidy Audi z logo Castrol EDGE wygrały czterokrotnie legendarny wyścig 24h Le Mans. Potem przyszła pora na kolejną serię wyścigową – DTM. W 2014 roku Mattias Ekström w pierwszych dziesięciu wyścigach pięciokrotnie dojechał na podium, a sezon zakończył dwoma zwycięstwami. To wystarczyło, by zająć drugie miejsce w klasyfikacji kierowców. Tuż za nim, na najniższym stopniu podium, znalazł się inny kierowca Audi, Mike Rockenfeller.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*