Nowy system multimedialny Bosch dla Nissana

• NissanConnect łączy funkcje rozrywkowe, nawigacyjne i komunikacyjne w jednym urządzeniu multimedialnym
• Za pomocą usługi Google® Send-to-Car można zaplanować trasę przejazdu w domu. Do funkcji wspomagających system należą ostrzeganie o zakrętach i ograniczeniach prędkości
• Przyjemność dla melomanów – od streamingu audio poprzez radio cyfrowe aż do internetowych stacji radiowych
• Integracja smartfona zapewnia dostęp do aktualnej oferty aplikacji

Kontynuując współpracę partnerską z Nissanem, Bosch przygotował dla japońskiego producenta aut nowy system multimedialny z innowacyjną funkcją nawigacji. Dzięki temu Nissan może oferować swoim klientom na całym świecie wysokiej klasy rozwiązanie łączące w sobie rozrywkę i informację, a także zapewniające usługi oraz treści za pośrednictwem Internetu.

Dzięki nowemu systemowi NissanConnect kierowca i pasażerowie podróżujący samochodem mogą być w stałym kontakcie ze światem zewnętrznym. Oprócz 7 calowego kolorowego ekranu dotykowego, system oferuje szereg praktycznych funkcji rozrywkowo-informacyjnych oraz poprawiających komfort podróżowania (Driving Convenience). Należą do nich: możliwość korzystania z usług Google® Local Search oraz Send-to-Car, tryb głośnomówiący Bluetooth®, wyjątkowe doznania muzyczne, które gwarantuje streaming audio czy radio cyfrowe, i wreszcie integracja smartfona za pośrednictwem złącza Bluetooth® lub USB, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego Android lub iOS.

W efekcie współpracy firm Bosch oraz Nissan, na bazie cieszącej się dużym uznaniem pierwszej generacji urządzenia powstał zintegrowany z Internetem system informacyjno-rozrywkowy najnowszej generacji, wyposażony w wiele funkcji komunikacyjnych. – Możliwość komunikowania się urządzenia z Internetem podnosi komfort, bezpieczeństwo i efektywność korzystania z samochodu, a także wprowadza na drogi fascynację światem technologii cyfrowych – mówi Manfred Baden, prezes działu Car Multimedia w spółce Bosch.

– Nowy NissanConnect z nawigacją integruje wszystkie najbardziej poszukiwane dziś funkcje komunikacyjne oraz rozrywkowo-informacyjne w jednym urządzeniu. Możemy dzięki temu zaoferować użytkownikom wyjątkowe doznania oraz szereg nowych funkcji multimedialnych – kontynuuje Baden.

Prosta obsługa i przejrzysta prezentacja treści na ekranie dotykowym
Antyodblaskowy 7-calowy kolorowy ekran dotykowy oraz przyciski i pokrętła regulacji systemu NissanConnect doskonale komponują się z koncepcją intuicyjnej obsługi. Przyciski funkcyjne zapewniają bezpośredni dostęp do ważnych funkcji, a proste i zrozumiałe elementy graficzne pozwalają kierowcy skoncentrować się na prowadzeniu samochodu.

Komfortowe planowanie podróży – teraz także w domu
System nawigacyjny urządzenia NissanConnect bazujący na mapach SD, oprócz funkcji nawigacyjnych prezentowanych w trybie mapy 2D lub 2,5D, oferuje także szereg funkcji wspomagających i nawigacyjnych. Należą do nich: możliwość zaplanowania ekonomicznej pod względem zużycia paliwa trasy dzięki między innymi dynamicznemu omijaniu korków, zalecenia dotyczące wyboru pasa, prezentacja zjazdów, ostrzeganie o zakrętach i ograniczeniach prędkości, a także korzystanie z aplikacji wspomagających nawigację.

Ponadto kierowcy samochodów marki Nissan mogą zaplanować trasę na domowym komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie, a następnie za pomocą usługi Google® Send-to-Car przesłać ją do systemu NissanConnect w samochodzie. Kompatybilność systemu z usługami Google® zapewnia dostęp do wielu innych informacji np. na temat lokalnych punktów użyteczności publicznej w pobliżu aktualnego miejsca pobytu samochodu lub u celu podróży – np. parkingów, stacji paliw, restauracji lub bankomatów.

Stały kontakt ze światem
Dzięki możliwości podłączenia do systemu smartfona, za pośrednictwem centralnego wyświetlacza oraz zintegrowanego urządzenia głośnomówiącego NissanConnect zapewnia stały kontakt ze światem zewnętrznym. System multimedialny w samochodzie staje się dla kierowcy równie oczywistą częścią nowoczesnego stylu życia ze stałym dostępem do Internetu, jak smartfon lub tablet. Korzystając z aplikacji w smartfonie, można nawet w obcym mieście poczuć się jak w domu, w każdej chwili pobrać najświeższe informacje lub skontaktować się ze znajomymi za pośrednictwem sieci społecznościowych. Ważnym atutem jest także możliwość odtwarzania muzyki za pomocą złącza USB lub połączenia bezprzewodowego Bluetooth®, w trybie streamingu audio lub tak jak w przypadku telefonowania przez urządzenie głośnomówiące.

Szybki i łatwy dostęp do muzyki
NissanConnect oferuje także możliwość odtwarzania muzyki z wielu źródeł audio najwyższej jakości. Cyfrowe technologie odtwarzania obejmują klasyczny odbiór stacji radiowych AM/FM, radio cyfrowe DAB (Digital Audio Broadcasting) radio internetowe Over-the-Air oraz streaming online lub streaming audio. Użytkownik ma, oczywiście, możliwość odtwarzania płyt CD lub plików MP3, a także podłączenia do systemu urządzenia iPod® lub odtwarzacza MP3. Dzięki temu w czasie podróży użytkownik ma dostęp do całej biblioteki muzycznej, a podczas odtwarzania, na ekranie urządzenia wyświetlana jest okładka aktualnie słuchanego albumu.

Wzorowa integracja w pojeździe
Komfortowy i wysoce zintegrowany system multimedialny Bosch w samochodach Nissan to intuicyjne w obsłudze urządzenie oferujące liczne możliwości rozrywkowo-informacyjne oraz funkcje wspomagające, które spełniają wysokie wymagania współczesnych użytkowników.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*