Nowy Daily 2014: trzecia generacja i wciąż trzyma się mocno

Gruntownie przeprojektowany Nowy Daily, który zaspokaja wszystkie potrzeby użytkowników lekkich pojazdów dostawczych. Dostępny jako solidne podwozie z kabiną oraz jeszcze pojemniejszy i zwrotniejszy furgon.

Trzecia generacja IVECO Daily, która wkrótce pojawi się na rynku w całej Europie zostanie zaprezentowana na międzynarodowym pokazie prasowym zaplanowanym na czerwiec. Ten zupełnie nowy pojazd stanowi doskonałe połączenie tradycji i innowacji, dzięki czemu jest on najodpowiedniejszym towarzyszem pracy dla profesjonalistów w branży transportowej.
Pojazd jest produkowany w zakładach Iveco w Suzzarze (Włochy) i Valladolid (Hiszpania). W obydwu tych miejscach firma zrealizowała niedawno duże inwestycje polegające na odnowieniu linii produkcyjnych.

Nowy Daily zachował klasyczną konstrukcję podwozia z poprzedniego modelu, charakteryzującą się wytrzymałością, funkcjonalnością i trwałością, a także ułatwiającą konfigurację wersję samego podwozia z kabiną. Klienci IVECO mogą jednak także spodziewać się wielu nowych rozwiązań, które zaoferuje im Nowy Daily.
Zmiany wprowadzono zarówno w wersji kabinowej, jak i w furgonie, ale firma skupiła się przede wszystkim na tej drugiej wersji, w której poprawiono wszystkie parametry dotyczące właściwości jezdnych i ładowności. Zoptymalizowano pojemność przestrzeni ładunkowej oraz ułatwiono dostęp do niej.

Pojemność furgonu wzrosła dzięki modyfikacjom proporcji między rozstawem osi, długością całkowitą i długością podłogi w części ładunkowej. Modyfikacje te umożliwiły skonstruowanie nowych odmian o kubaturze 18 i 20 m3 (najlepszy wynik w tej klasie) oraz odmiany 11 m3 (najlepszy wynik wśród podobnych modeli na rynku pod względem efektywności wykorzystania przestrzeni ładunkowej mierzonej stosunkiem długości części ładunkowej do całkowitej długości pojazdu).
Dzięki nowym rozwiązaniom konstrukcyjnym, w tym zwiększonemu rozstawowi osi i skróconemu tylnemu zwisowi, nowe Daily charakteryzuje się znakomitymi właściwościami jezdnymi bez uszczerbku dla zwrotności na zatłoczonych ulicach, z której znany był dotychczasowy model. Wszystkie wersje o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony mają nowe przednie zawieszenie zapewniające doskonałe panowanie nad pojazdem oraz zwiększony komfort jazdy nawet przy maksymalnym obciążeniu. Do wersji z pojedynczymi kołami na osi napędzanej zaprojektowano nowe
tylne zawieszenie, które pozwoliło obniżyć wysokość podłogi w części ładunkowej o około 55 milimetrów, co ułatwia załadunek i rozładunek towaru.

Trzecią generację Daily przygotowano ze szczególnym uwzględnieniem oczekiwań firm. Zmniejszenie zużycia paliwa o ponad 5% w porównaniu z poprzednim modelem oznacza znaczną redukcję całkowitego kosztu posiadania pojazdu (TCO) oferującego najlepsze osiągi w swojej klasie oraz szeroki wybór silników, skrzyń biegów i przełożeń przekładni głównej.
Znacząco poprawił się także komfort użytkowania. W kabinie jest wygodniej i ciszej, a pozycja za kierownicą daje wrażenie prowadzenia samochodu osobowego o znakomitych osiągach. Ergonomicznemu wnętrzu (najwyższy poziom w tej kategorii pojazdów) towarzyszy lepsze wyciszenie, bardziej efektywna klimatyzacja i najwyższy komfort jazdy bez względu na obciążenie ładunkiem.

Mocny z natury, uniwersalny i łatwy w prowadzeniu, a przy tym atrakcyjny dzięki rewolucyjnemu wzornictwu – nowy Daily to dowód ciągłego doskonalenia produktu, który od ponad 35 lat jest jednym z najważniejszych modeli na rynku lekkich pojazdów użytkowych.

Uzupełnieniem oferty Nowego Daily będą mikrobusy opracowane pod kątem potrzeb przedsiębiorstw obsługujących zarówno zbiorowy transport pasażerski w miastach, jak i szybkie przewozy osób między miastami.
Nowe Daily będzie dostępne u dealerów IVECO w całej Europie od czerwca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*