Nowa wersja Volvo FL może zabrać nawet o 200 kg więcej ładunku

Volvo FL, specjalista Volvo Trucks w segmencie miejskiego transportu dystrybucyjnego, wkracza na jeszcze wyższy poziom wydajności. Kompaktowy, 5-litrowy silnik zgodny z normą emisji spalin Euro 6 jest oferowany także w pojazdach o DMC 14 i 16 ton, zapewniając dodatkowe 200 kg ładowności. Ponadto, opracowany przez Volvo Trucks system zarządzania flotą Dynafleet jest dostępny jako wyposażenie fabryczne.

– Chcemy, by jeszcze więcej klientów odkryło potencjał Volvo FL. Połączenie lekkiego układu napędowego i dużej ładowności jest szczególnie odpowiednie dla tych, których oczekują maksymalnej wydajności transportu – mówi Pernilla Sustovic, menedżer ds. segmentu transportu dystrybucyjnego w Volvo Trucks.
Opracowany przez Volvo Trucks czterocylindrowy silnik o pojemności 5 litrów spełnia normę emisji spalin Euro 6 i jest dostępny w wariantach o mocy 240 i 240 KM i momencie obrotowym odpowiednio: 900 i 800 Nm. Obydwa te warianty zostaną zaoferowane także tym nabywcom Volvo FL, którzy wybierają pojazdy o DMC 14 i 16 ton. Ponieważ w nowej konfiguracji zespół: silnik – skrzynia biegów, jest o 200 kg lżejszy, w porównaniu z sześciocylindrowym silnikiem Euro 6, proporcjonalnie wzrasta ładowność pojazdu.
– Pięciocylindrowa jednostka napędowa może być korzystną alternatywą dla klientów, którzy, chociaż ma co dzień nie wykorzystują maksymalnej dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu, chcą być przygotowani także do transportu cięższych ładunków – dodaje Pernilla Sustovic.
Łatwa kontrola sytuacji dzięki Dynafleet
Obecnie wszystkie pojazdy Volvo Trucks – również modele Volvo FL i Volvo FE – można zamawiać z fabrycznie zainstalowanym systemem zarządzania flotą Dynafleet. System umożliwia klientom monitorowanie zadań transportowych w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem strony internetowej lub dedykowanej aplikacji, dostarczając informacji cennych z punktu widzenia poprawy efektywności transportu. Dynafleet obejmuje usługi, takie jak Czas Pracy Kierowcy, Lokalizacja Pojazdu oraz Paliwo i Środowisko. Jest oferowany w ramach opłacanej co miesiąc subskrypcji.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*