Nowa Klasa V EXCLUSIVE – jeszcze więcej luksusu w vanie Mercedesa.

Mercedes-Benz systematycznie poszerza ofertę elementów wyposażenia dostępnych w Klasie V. Niebawem do dealerów trafi najbardziej luksusowy wariant modelu – Klasa V EXCLUSIVE. Wyjątkowo szeroki zakres ekskluzywnego wyposażenia i stylowy wystrój podnoszą komfort oraz funkcjonalność Klasy V na jeszcze wyższy poziom. Prezentując szczytowe wcielenie popularnej serii modelowej, Mercedes-Benz Vans pieczętuje redefinicję pojęcia vana, jakiej dokonał wśród aut MPV. Klasa V EXCLUSIVE oferuje atrakcyjną mieszankę szlachetnego wykończenia z bogatym wyposażeniem, obejmującym m.in. nowy, odsuwany dach panoramiczny, nową konsolę centralną ze zintegrowaną lodówką i termouchywtami na kubki, wentylowane, obszyte skórą nappa fotele (kierowcy, pasażera z przodu i podróżujących z tyłu), 19-calowe obręcze z lekkich stopów oraz nagłośnienie przestrzenne Burmester®. Jej unikalny status podkreślają emblematy „EXCLUSIVE” na przednich błotnikach. Premiera Klasy V EXCLUSIVE nastąpi w marcu, podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Model można zamawiać już u dealerów Mercedes-Benz.

„Wraz z Klasą V EXCLUSIVE portfolio naszego modelu wzbogacamy o najwyższą linię designu i wyposażenia, wyjątkowo ekskluzywną i komfortową. Możemy spełnić w ten sposób potrzeby naszych najbardziej wymagających klientów, doceniających ogrom przestrzeni w kabinie Klasy V” – mówi Volker Mornhinweg, szef Mercedes-Benz Vans.

Najwyższej klasy komfort, design i styl w Klasie V EXCLUSIVE
Luksusowo wyposażone i wykończone wnętrze Klasy V EXCLUSIVE winduje atrakcyjność vana spod znaku trójramiennej gwiazdy na nowy poziom. Ekskluzywne elementy ozdobne o wyglądzie szczotkowanego aluminium, otwory wentylacyjne w kolorze srebrnego chromu, skóropodobne obicie deski rozdzielczej z precyzyjnie wykonanymi przeszyciami, pokryte skórą podłokietniki drzwi i komfortowe fotele obszyte czarną lub beżową skórą nappa zapewniają najwyższej klasy atmosferę. Całość uzupełnia podsufitka z tkaniny DINAMICA w kolorze czarnym lub porcelanowym oraz sportowe nakładki na pedały ze szczotkowanego aluminium.
Stylowy, przytulny nastrój to również zasługa nowego, odsuwanego dachu panoramicznego, który rozświetla wnętrze dodatkową porcją światła. Dach ma 1,90 m długości i 1,12 m szerokości, co czyni go największym w segmencie średniej wielkości vanów, i składa się z dwóch tafli szkła – przesuwanej elektrycznie oraz zamocowanej na stałe. Wyposażono go w dwuczęściową, sterowaną elektrycznie roletę oraz czujnik deszczu. Jeśli pojazd zostanie zaparkowany z otwartym oknem dachowym i zacznie padać deszcz, czujnik ten automatycznie przestawi dach do pozycji uchylnej. Do obsługi rolety i dachu służą przyciski w przedniej oraz tylnej części podsufitki.

Lista komfortowych udogodnień obejmuje też elektrycznie sterowane przednie fotele z aktywną wentylacją, pojedyncze, klimatyzowane fotele w tylnej części kabiny oraz nagłośnienie przestrzenne Burmester® z 16 głośnikami (w tym bass-reflex) i wzmocnieniem komunikacji głosowej przód-tył. Wygodę podróżowania zwiększa szeroka konsola środkowa z tapicerowanym podłokietnikiem. Wyposażono ją w kilka schowków, dwa pojemniki na kubki z przodu, dwa podświetlane diodowo termouchywyt na kubki dla pasażerów z tyłu oraz 5-litrową lodówkę. Dla korzystających z urządzeń mobilnych przewidziano gniazda USB, porty kart SD oraz gniazda 230 i 12 V.
Klasa V EXCLUSIVE łączy współczesny luksus z wzorcowym poziomem bezpieczeństwa i dynamicznym charakterem. Model otrzymał sportowe zawieszenie, 17-calowy układ hamulcowy oraz 19-calowe obręcze z lekkich stopów. Poza systemami wspomagającymi ATTENTION ASSIST i Crosswind Assist standardowo wyposażono go w układ Active Parking Assist z kamerą 360 st., ułatwiający odnajdowanie miejsc parkingowych oraz parkowanie równolegle i prostopadłe.
W Polsce model Klasa V EXCLUSIVE dostępny będzie z dodatkowymi elementami wyposażenia, takimi jak adaptacyjny tempomat DISTRONIC PLUS. Ceny modelu dla wersji V220d rozpoczynają się od 251 200 zł (netto) oraz dla wersji V250d – 258 200 zł (netto).

Nowe opcje wyposażenia oraz linia AMG – w ofercie od lutego
Od lutego br. odsuwany, panoramiczny dach i szeroka konsola środkowa ze zintegrowaną lodówką są również dostępne jako opcjonalne wyposażenie pozostałych odmian Klasy V. Kolejnym komfortowym udogodnieniem jest oferowany na życzenie uchwyt na iPada w oparciu przedniego siedzenia.
Równocześnie dealerzy rozpoczynają zbieranie zamówień na Klasę V oraz kampera Marco Polo w nowej, sportowej linii AMG. Model wyróżnia się agresywniej stylizowanymi zderzakami i listwami progowymi, dodatkowym spojlerem oraz 19-calowymi obręczami AMG. Sygnowany przez sportową markę Mercedes-AMG pakiet optyczny dodatkowo podkreśla unikalny, nowoczesny design Klasy V i oddaje jej dynamiczny charakter.
Nowa linia designu i wyposażenia EXCLUSIVE, linia AMG oraz nowe opcje wyposażenia pozwalają jeszcze lepiej dopasować popularnego vana Mercedesa do indywidualnych wymagań i potrzeb. W rezultacie Klasa V może stanowić wartą rozważenia propozycję dla kolejnych grup klientów.
Klasa V z usługami Mercedes me connect dostępna od czerwca br.
W czerwcu br. na liście wyposażenia pojawi się kolejna opcja wyposażenia zwiększająca wygodę użytkowników – usługi Mercedes me connect. Nabywcy modelu z 20 rynków, na których aktywny jest program Mercedes me, będą mogli wygodnie łączyć się ze swoją Klasą V w dowolnym czasie za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Lista bezpłatnych usług obejmuje system alarmowy Mercedes-Benz, pomoc w razie wypadku i awarii, telediagnostykę oraz zdalną inspekcję pojazdu. Na życzenie dostępne są informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym (Live Traffic Information) oraz szereg usług zdalnego sterowania, m.in. nawigowanie do zaparkowanego auta, lokalizację pojazdu przez GPS, jego monitorowanie, blokowanie i odblokowywanie drzwi, programowanie ogrzewania postojowego oraz sprawdzanie informacji takich jak ilość paliwa w zbiorniku czy poziom ciśnienia w ogumieniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*