Zespół-Scania-Szczecin-od-lewej-Miłosz-Kochanek-Radosław-Bukowski-Sebastian-Nowik-Piotr-Barticzka-Artur-Sosiński

Najlepsze zespoły serwisowe walczyły o zwycięstwo w konkursie Scania Top Team

W ostatni weekend w Bratysławie odbył się drugi, regionalny finał konkursu dla mechaników – Scania Top Team. Zespoły z Europy spotkały się, aby rywalizować o dwa z sześciu miejsc w światowym finale, który organizowany będzie w grudniu w Södertälje w Szwecji.
Ponad 50 mechaników i specjalistów do spraw części zamiennych wzięło udział w regionalnym finale Scania Top Team, który odbył się 21 marca.

Zespoły reprezentowały serwisy Scania ze: Szwecji, Norwegii, Finlandii, Niemiec, Belgii, Holandii, Włoch, Austrii i Polski. Reprezentujący Polskę zespół ze szczecińskiego Oddziału Scania Polska zajął wysokie, czwarte miejsce. Pierwsze i drugie miejsce zajęły kolejno reprezentacje ze Szwecji oraz Austrii, kwalifikując się tym samym do finału światowego. Wyprzedził nas jeszcze zespół z Norwegii, który zajął miejsce trzecie.
Scania Top Team to konkurs, będący jednocześnie programem treningowym dla pracowników serwisowych Scania. Konkurujące zespoły składają się najczęściej z mechaników oraz jednego specjalisty ds. części zamiennych. Ideą Scania Top Team jest stałe zdobywanie wiedzy, doskonalenie kwalifikacji i umiejętności pracy zespołowej przez pracowników warsztatów Scania na całym świecie. Jednocześnie konkurs przyciąga do pracy w serwisach uzdolnionych profesjonalistów.
Zgodnie z przyjętą przez firmę Scania filozofią stałego rozwoju, Scania Top Team rozwinął się w ciągu 25 lat z lokalnego programu szkoleniowego do globalnego konkursu, którego celem jest ustawiczny trening. Konkurs odbywa się na międzynarodową skalę po raz dziewiąty. Tegoroczna edycja jest największa spośród wszystkich przeprowadzonych dotychczas konkursów. Wzięło w niej udział 8 000 uczestników z 62 krajów świata.
“Poziom konkursu jest bardzo wysoki. Zakres tematyczny zadań obejmował wiedzę techniczną, zachowanie zasad bezpieczeństwa i ochrony środowiska oraz ogólną wiedzę o firmie Scania. Nasza reprezentacja mimo debiutu w konkursie na poziomie międzynarodowym zdobyła bardzo dobre, czwarte miejsce. Polski zespół specjalistów z oddziału szczecińskiego Scania zmierzył się ze światowymi ‘potęgami’ serwisowymi. Wynik kolegów ze Szczecina potwierdza bardzo wysoki poziom kwalifikacji polskiej sieci serwisowej Scania”, mówi Piotr Piskorek, Kierownik Scania Academy.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*