MAN Trucks pierwszy na Liście firm odpowiedzialnych społecznie w Polsce

Podczas uroczystej gali VIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2014, organizowanej przez Dziennik Gazetę Prawną w dn.24.04.2014 r. w Warszawie spółka MAN Trucks w Niepołomicach otrzymała wyróżnienie za zajęcie 1. miejsca na Liście Firm Społecznie Odpowiedzialnych (LFSO).

Po ubiegłorocznym zajęciu 3 miejsca na Liście, tegoroczna nagroda jest kolejnym dużym sukcesem, który podkreśla trwałe zaangażowanie firmy na rzecz swoich pracowników, środowiska naturalnego oraz społeczności lokalnej.

Pierwsze miejsce dla MAN Trucks na tegorocznej LFSO to wynik wielu realizowanych w zakładzie projektów w ramach działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Jednym z nich jest wyjątkowy program przygotowany dla dzieci pracowników niepołomickiej fabryki, podczas którego najmłodsi mogą odwiedzić miejsce pracy rodziców i dowiedzieć się jak powstają montowane tam pojazdy ciężarowe

Pracownikom firmy proponuje się szeroką ofertę świadczeń pozapłacowych : m.in. dodatkowe ubezpieczenia, system benefit, dofinansowywanie posiłków, dofinansowanie studiów i studiów podyplomowych, a także wycieczki firmowe oraz udział w różnych imprezach i wydarzeniach. Zakład w Niepołomicach wspiera ponadto Szkołę Podstawową w Suchorabie, Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, a także podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

W ramach realizowanej strategii koncernowej „MAN 2020” spółka prowadzi wiele działań w zakresie redukcji emisji CO2. Ponadto MAN Trucks organizuje wiele akcji informacyjnych dla pracowników, celem podnoszenia świadomości ekologicznej, jak np. z okazji światowego dnia wody. W ostatnim roku spółka brała również czynny udział we współtworzeniu przewodnika „Rejestracji EMAS”, przygotowywanego przez Główną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Pierwsze miejsce na Liście Firm Społecznie Odpowiedzialnych w Polsce w 2014 r dla MAN Trucks to dla nas powód do dumy. Jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu i wspólnie realizujemy jego strategię w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcemy również działać lokalnie, ponieważ nasi pracownicy, środowisko naturalne oraz społeczność lokalna mają dla nas ogromne znaczenie.” powiedział podczas gali Bogdan Lis, Menedżer ds. personalnych MAN Trucks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*