KONKURS OPTIFUEL 2014: Na arenę wkracza Renault Truck T

 Już wkrótce rozpoczną się krajowe eliminacje do Optifuel Challenge 2014 (konkursu w jeździe ekonomicznej), organizowanego przez Renault Trucks. Najlepsi europejscy kierowcy będą rywalizować za kierownicą Renault Trucks T – flagowego modelu w gamie francuskiego producenta. Rundy kwalifikacyjne w 19 krajach wyłonią łącznie 34 uczestników, którzy w listopadzie br. spotkają się w Wielkim Finale.

 W marcu 2014 r. rozpoczną się międzynarodowe eliminacje do kolejnej edycji Optifuel Challenge. Początek polskiej edycji przewidziany jest na maj. Optifuel Challenge to międzynarodowy konkurs propagujący oszczędną jazdę, opracowany i organizowany przez Renault Trucks w Europie, Maroku, Tunezji i Rosji. Podczas kwalifikacji zadaniem uczestników będzie pokonanie wyznaczonej trasy pojazdem Renault Trucks T. Ich jazda zostanie poddana ocenie wg. kryteriów, takich jak średnia prędkość i średnie zużycie paliwa. Pomiary i analiza tych parametrów będą dokonywane za pomocą narzędzi IT dostępnych na pokładzie, t.j. system telematyczny Renault Trucks Optifleet i aplikacji analitycznej Optifuel Infomax.

 Uczestników krajowych rund kwalifikacyjnych Konkursu Optifuel zgłaszają firmy transportowe wg. własnego uznania – po jednym kierowcy z firmy. Eliminacje krajowe wyłonią krajowego mistrza. Najlepsi z 34 krajów będą rywalizować ze sobą w finale europejskim, w listopadzie 2014 r.

 Konkurs Optifuel jest odzwierciedleniem wsparcia, jakiego Renault Trucks pragnie udzielać przewoźnikom i kierowcom w zakresie doskonalenia technik ekonomicznej jazdy. Jednocześnie demonstruje wiedzę firmy w tej dziedzinie i efektywne narzędzia, którymi dysponuje.

 W przypadku Renault Trucks T, każdy detal kabiny i każdy element układu napędowego został zaprojektowany z myślą o zmniejszeniu zużycia paliwa. Nowa gama pojazdów również w pełni wykorzystuje możliwości i zalety opracowanych przez Renault Trucks rozwiązań Optifuel, takich jak m.in. Program Optifuel, obejmujący Optifuel Training – prowadzone przez ekspertów Renault Trucks szkolenie kierowców w zakresie ekonomicznej jazdy – i Optifuel Infomax – oprogramowanie do monitorowania i analizy zużycia paliwa. Dzięki Optifuel Programme oszczędności w całej flocie mogą sięgnąć nawet 15%.

 Ponadto, wszystkie pojazdy Renault Trucks T są fabrycznie przygotowane do montażu systemu zarządzania flotą Optifleet. Łatwy w użyciu system Optifleet wspomaga podejmowanie decyzji dotyczących floty pojazdów i szybko staje się niezastąpionym narzędziem w codziennej pracy szefów firm, operatorów transportu, menedżerów flot transportowych i kierowców. Dzięki niemu można zaoszczędzić nawet do 5000 euro rocznie, w przeliczeniu na każdy pojazd.

 Wszystkie te usługi i technologie, opracowane z myślą o firmach transportowych i ich kierowcach, będzie można zobaczyć w działaniu podczas Optifuel Challenge 2014, co stanowi doskonały dowód ciągłego zaangażowania Renault Trucks w zapewnianie swoim klientom dodatkowych korzyści.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*