Kolejny jubileusz w Niepołomicach

W dniu 21 października 2013 fabryka pojazdów ciężarowych MAN Trucks z Niepołomic świętowała wyjątkowe wydarzenie. Z linii produkcyjnej zjechała ciężarówka o numerze 50 000.

Jubileuszowy egzemplarz to ciągnik MAN TGS 18.440 4×2 BLS TS, który został odebrany przez zarząd firmy  WAK TRANS z Kędzierzyna – Koźla.

Firma posiada już w swojej flocie ok 30 pojazdów MAN przeznaczonych do transportu materiałów chemicznych oraz materiałów niebezpiecznych.

„To, co skłoniło nas do wyboru marki MAN to niezawodny produkt, niskie spalanie, terminowość dostaw oraz sprawna obsługa serwisowa.”- powiedział Waldemar Głogowski, Prezes firmy WAK TRANS. „Przy usługach transportowych, jakie świadczy nasza firma ważna jest niska masa własna pojazdów. Oferowane przez MAN rozwiązania w tym zakresie idealnie się sprawdzają.”- dodał Prezes Głogowski.

Wyprodukowanie pięćdziesięciotysięcznego pojazdu w Niepołomicach to dla nas ogromny powód do dumy.” powiedział podczas uroczystości kierujący fabryką dr Alexander Susanek.

„Tym bardziej cieszy nas fakt, iż pojazd trafi do klienta z rodzimego rynku. Jest to potwierdzenie, iż produkty wyjeżdżające z niepołomickiej fabryki spełniają najwyższe standardy jakości i znalazły uznanie wśród naszych klientów” dodał Piotr Stański, Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska.

Otwarta 6 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryka w Niepołomicach na dobre wpisała się w międzynarodową sieć produkcji MAN. Powstające tu pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*