KIA LOTOS RACE : 6 torów w 6 krajach

Kierowcy, mechanicy, rodziny i fani uczestniczyli w 6 kolejnych rundach tegorocznej edycji cyklu. Walka trwała do ostatnich metrów na belgijskim torze Zolder i na koniec niespodzianka. Zwycięzcą zostaje utalentowany 15 latek – Piotr Parys. Tak zakończył się KIA LOTOS RACE 2014, kolejna edycja niezwykle udanego cyklu wyścigów samochodowych, w których od lat Spółka LOTOS OIL jest partnerem technologicznym wydarzenia.

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa KIA LOTOS RACE to miejsce dla wszystkich zawodników, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze światem sportów motorowych. Ideą zawodów było stworzenie możliwości startu w profesjonalnie zorganizowanych wyścigach, najmłodszym i debiutującym zawodnikom. – Ten cel udało się osiągnąć wystarczy spojrzeć na tegorocznego zwycięzcę – podkreśla Robert Bialik, prezes zarządu spółki LOTOS OIL SA. – Dając im możliwość realizacji pasji i marzeń – budujemy również pozytywny wizerunek marki LOTOS – dodaje prezes Bialik.

Odrobina historii

Spółka LOTOS OIL SA i Kia Motors Polska rozpoczęły ścisłą współpracę w 2007 roku. Z jednej strony wspólnie realizowały cykl wyścigów KIA LOS CUP, a następnie KIA LOTOS RACE. Druga nie mniej ważna część umowy dotyczyła stworzenia specjalnej linii olejów KIA LOTOS FORMULA. Którą w 2010 zastąpiła ekskluzywne linia olejów silnikowych dla sieci KIA – QUAZAR K.

Przed wprowadzeniem do sprzedaży oleje te zostały poddane niespotykanym w normalnym użytkowaniu przeciążeniom i testom. – Każda edycja i każdy z wyścigów to setki pobranych próbek oleju i wykonanych badań.– wyjaśnia Bartlomiej Indeka, dyrektor handlowy spółki LOTOS OIL S.A. – Część z nich można oczywiście wykonać w warunkach laboratoryjnych, ale tak, czy inaczej prawdziwy sprawdzian zastosowanych części i rozwiązań technologicznych dokonywany jest podczas „normalnej” eksploatacji. W tej konkretnej sytuacji, podczas wyścigów samochodowych, gdzie ekstremalne przeciążenia są czymś absolutnie normalnym. Są moment, kiedy eksperci z naszego Serwisu Olejowego czują się, jakby pracowali w olbrzymiej hamowni silników. Tego nie da się porównać z niczym innym – kończy B. Indeka.

W efekcie powstawały oleje dostosowane do specyficznych wymagań stosowanych w samochodach KIA silników typu Theta II, Gamma i Kappa.

– Współpraca z KIA to przykład udanego mariażu technologii i handlu. Zdobywamy doświadczenie, które przekładamy na wprowadzane do produkcji oleje, z drugiej strony rozwijamy ich sprzedaż w atrakcyjnym segmencie aut nowych – podkreśla prezes Bialik.- Współpraca z Kia to realne korzyści i wymierne efekty. Niewątpliwie KIA LOTOS RACE jest istotnym elementem współdziałania obu naszych marek na rynku – dodaje prezes.

Plany na przyszłość

Zwycięzca tegorocznego cyklu KIA LOTOS RACE miał zaledwie 8 lat, kiedy obie firmy rozpoczęły współpracę. Dziś święci swoje pierwsze tryumfy w profesjonalnych wyścigach. – Podobnie my podsumowując ostatnie lata zastanawiamy się nad najlepszym wykorzystaniem potencjału rynkowego i marketingowego, jaki udało się nam zbudować we współpracy z KIA MOTORS POLSKA. Rozpatrujemy różne możliwości i scenariusze – mając na uwadze, że nikomu nie tylko w Polsce, ale i naszej części Europy w ciągu ostatnich lat – nie udało się powtórzyć sukcesu jakim zdecydowanie jest KIA LOTOS CUP – podsumowuje prezes Bialik

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*