IVECO Daily po raz trzeci z tytułem Lekkiego Samochodu Ciężarowego Roku w plebiscycie Van Fleet World

IVECO Daily w 7‑tonowej wersji umacnia pozycję w segmencie lekkich samochodów ciężarowych. Model drugi raz z rzędu został wybrany Lekkim Samochodem Ciężarowym Roku w plebiscycie Van Fleet World Great British Fleet Awards.

Jury plebiscytu złożone z branżowych ekspertów wydawnictwa ocenia co roku najlepsze pojazdy użytkowe eksploatowane we flotach. Tegoroczna edycja wróciła do formatu fizycznych wydarzeń prestiżową galą zorganizowaną w Novotel London West. IVECO Daily już trzeci raz triumfuje w kategorii Lekki Samochód Ciężarowy Roku. Wcześniej zwyciężał w niej w latach 2019 i 2021.

„Wzrost aktywności przedsiębiorstw w sektorach handlu elektronicznego, budownictwa i zaopatrzenia supermarketów przyczynił się do odrodzenia rynkowego popytu na takie pojazdy jak IVECO Daily w ubiegłym roku” — powiedział redaktor naczelny Van Fleet World, John Kendall. „Dostępność tak wielu wersji nadwozia pomaga Daily utrzymać niesłabnącą popularność w tej rynkowej niszy. Uniwersalny i łatwy w prowadzeniu ulubieniec wielu flot okazuje się wręcz bezkonkurencyjny”.

Alessandro Massimino, Head of Marketing and Product Management Truck Business Unit, powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że IVECO Daily już po raz trzeci otrzymuje ten dowód uznania. Ta wyjątkowo wszechstronna seria wyróżnia się dużą ładownością i znakomitymi właściwościami jezdnymi, a konsekwentnie rozszerzane portfolio wysoce spersonalizowanych usług IVECO ON pomaga właścicielom i menedżerom flot w efektywnym i rentownym prowadzeniu swojego biznesu. Dzięki rosnącemu asortymentowi alternatywnych układów napędowych model stanowi punkt odniesienia dla zrównoważonych lekkich pojazdów użytkowych. IVECO Daily jest kompletnym rozwiązaniem transportowym oraz idealnym partnerem w każdym zadaniu transportowym”.

Przy dopuszczalnej masie całkowitej w przedziale od 3,5 do 7,2 tony, IVECO Daily jest najbardziej elastyczną serią pojazdów użytkowych w swoim segmencie rynku. Pojazd jest dostępny jako furgon (również z drugim rzędem foteli), podwozie z kabiną pojedynczą lub załogową, podwozie ze zredukowaną kabiną oraz jako minibus, każda z wersji dostępna jest z kołami pojedynczymi lub bliźniaczymi na tylnej osi, z napędem na tył lub 4×4, oraz z różnymi rozstawami osi. IVECO Daily jest gotowy do każdego zadania transportowego. Konstrukcja oparta na ramie pozwala uzyskać ładowność do 4,9 tony w wersji podwozie do zabudowy, a kubatura przestrzeni ładunkowej furgonu to aż 19,6 m3. Jednocześnie Daily oferuje kierowcy pozycję podobną jak w samochodzie osobowym oraz maksymalną widoczność i zwrotność.

W odświeżonej wersji na 2022 r. IVECO wprowadza zmodernizowane i oszczędne silniki Diesla zgodne z Euro 6d final oraz VI‑E oraz silniki zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG), którym towarzyszy udoskonalona 6‑biegowa przekładnia manualna lub płynnie działająca 8‑biegowa przekładnia automatyczna HI‑MATIC. Do oferty powraca też napęd elektryczny — nowy e‑Daily zadebiutuje jeszcze w bieżącym roku. Na uwagę zasługują ponadto nowy przedni grill, cyfrowy asystent kierowcy IVECO Driver Pal oparty na technologii Amazon Alexa, pierwsze na rynku fotele wyściełane pianką z pamięcią kształtu oraz jedyne na rynku adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne AIR‑PRO.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*