II Olimpiada Techniczna DAF

28 listopada 2014 roku w Pałacu Izbicko odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników
II OLIMPIADY TECHNICZNEJ DAF oraz ceremonia wręczenie nagród finalistom. Najlepszym Mechanikiem DAF roku 2014 został Paweł Parzer z Firmy Wanicki, autoryzowanego dealera firmy DAF w Mogilanach.

Paweł wykazał się największą wiedzą z zakresu elektryki, sterowania silnikiem, pneumatyki i układu hamulcowego, układu jezdnego i napędowego, mechaniki oraz narzędzi specjalnych i systemów DAF oraz wiedzy ogólnej o marce DAF. W nagrodę otrzymał 46-calowy telewizor najnowszej generacji.

Pozostałymi finalistami OLIMPIADY zostali:
Piotr Krukowski, WTC Długołęka – 2. miejsce
Łukasz Węgrzynek, DBK Szczecin – 3. miejsce
Paweł Burczak, TB Trucks & Trailer Serwis Biała Podlaska – 4. miejsce

OLIMPIADA TECHNICZNA DAF 2014 rozpoczęła się w maju, a jej celem było wyłonienie najlepszego mechanika sieci dealerskiej DAF. W OLIPIADZIE mogli wziąć udział mechanicy pracujący w autoryzowanych serwisach DAF, którzy wpisani są do wewnętrznego systemu zarządzania szkoleniami TMS i osiągnęli co najmniej pierwszy z czterech poziom wyszkolenia Basic. Do zawodów przystąpiło 88 mechaników z oddziałów dealerskich DAF. W samym finale spotkało się 4 najlepszych. Zawody trwały 6 miesięcy i składały się z 3 etapów.

Pierwszym etapem były kwalifikacje, które polegały na rozwiązaniu internetowego testu sprawdzającego wiedzę techniczną, jak i ogólną o firmie DAF mechaników. Wszyscy zarejestrowani na specjalnie stworzonej na cele OLIPIADY stronie internetowej www.olimpiadatechnicznaDAF.pl uczestnicy odpowiadali na 50 pytań testu internetowego, umieszczonego na stronie. W etapie tym wyłonionych zostało 40 mechaników.

Etap drugi to zadania serwisowe. 40 uczestników wyłonionych w etapie pierwszym zostało zaproszonych do 4 różnych lokalizacji w 1 terminie. Każda z grup wykonywała na czas zaplanowane zadania. W tym etapie wyłonionych zostało 4 finalistów.
Trzecim, ostatnim etapem był finał, podczas którego uczestnicy wykonywali 4 różne zadania związane z dokumentacją elektroniczną (Parts/Service Rapido), diagnostyką pojazdu, mechanika i elektryką.

Zdobycie tytułu Najlepszego Mechanika Roku 2014 przyniosło duży prestiż zarówno zwycięzcy, jak i serwisowi DAF, w którym pracuje.
Organizacja Olimpiady Technicznej DAF jest doskonałym dowodem tego, jak wielką wagę firma DAF przykłada do jakościowego rozwoju sieci dealerskiej i usług serwisowych. Celem tego rozwoju jest ciągłe podnoszenie umiejętności pracowników i jakości oferty firmy na drodze do oferowania klientom najlepszej propozycji biznesowej na rynku. Oprócz cieszących się niepodważalną reputacją trwałych i oferujących najniższy koszt kilometra pojazdów firma DAF ma w swojej ofercie szereg usług pozwalających podnieść efektywność transportu. Zaczynając od serwisu 24h DAF ITS, przez DAF Multisupport – skrojone na miarę kontrakty serwisowe – poprzez sieć ponad 1100 punktów serwisowych w Europie, organizacja DAF może poszczycić się wysokimi kwalifikacjami pracowników, nowoczesnym oprzyrządowaniem, wieloma wspierającymi systemami i oprogramowaniem służącym takim pryncypiom jak najwyższa dostępność taboru oraz wykonania zadań za pierwszym razem poprawnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*