Hyundai Shell World Rally Team świętuje zdobycie 1. i 2. miejsca w Rajdzie Niemiec

Hyundai Shell World Rally Team świętuje swoje pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Świata WRC zdobywając pierwsze i drugie miejsce w Rajdzie Niemiec
Thierry Neuville debiutuje jako zwycięzca w WRC po fantastycznym przejeździe Hyundaiem i20 WRC nr 7.
Dani Sordo, kierowca Hyundai Shell World Rally Team, będący zwycięzcą ubiegłorocznego Rajdu Niemiec, zajmuje drugie miejsce.
Hyundai Shell World Rally Team odnotował swoje pierwsze, spektakularne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata WRC. Theirry Neuville oraz jego kolega z teamu Dani Sordo, zajęli historyczne pierwsze i drugie miejsce w zaledwie dziewiątym starcie WRC.
Team Hyundaia, mający swoja siedzibę z w Alzenau – około 225km od parku serwisowego Rajdu Niemiec w Trier, powstał zaledwie półtora roku temu, co czyni ten sukces jeszcze bardziej imponującym.
Scenariusz weekendowego Rajdu był mocno zaskakujący: poważny wypadek Thierrego Neuvilla podczas przejazdów próbnych postawił pod znakiem zapytania jego dalsze uczestnictwo w Rajdzie. Jednak 18-godzinny wysiłek mechaników pozwolił na kolejne starty w naprawionym samochodzie, a w efekcie pierwsze zwycięstwo teamu Hyundaia w WRC.
T. Neuville (Hyundai i20 WRC nr 7, pilot Nicolas Gilsoul) całkowicie odciął się od dramatycznego przejazdu próbnego i z determinacją piął się w górę w klasyfikacji. Celem niedzielnej rywalizacji było zajęcie drugiego miejsca, jednak opóźnienia dwóch wiodących samochodów pozwoliły Belgowi na objęcie prowadzenia i podjęcie walki o najwyższe podium – pierwsze w jego karierze.
“Jestem bardzo szczęśliwy, pamiętając oczywiście o całym zespole Hyundai Shell World Rally Team i wszystkich w Alzenau. Każdy pracował wyjątkowo ciężko przez ostatni rok aby doprowadzić nas do tego niesamowitego momentu, dlatego tym bardziej cieszymy się z mojego pierwszego zwycięstwa w WRC. Co więcej udało nam się zdobyć dwa najwyższe miejsca w naszym ‘lokalnym’ ze względu na siedzibę Rajdzie.” –powiedział Neuville. ”Jestem szczególnie wdzięczny za ciężką pracę zespołu podczas tego trudnego weekendu. Wykonali fantastyczną pracę, która pozwoliła zapomnieć o niefortunnym przejeździe – naprawili samochód, który zwyciężył i tym większy jest to sukces.” – dodał.
D. Sordo (Hyundai i20 WRC nr 8, pilot Marc Martí) również może mówić o emocjonującym weekendzie starując w Rajdzie, którego był ubiegłorocznym zwycięzcą. Hiszpan, który miał krótką przerwę po Rajdzie Argentyny, szybko ‘wyczuł’ samochód i osiągał obiecujące wyniki przejazdu na poszczególnych odcinkach. Jednak szansa na podium wydawała się zagrożona po sobotnim poślizgu, który spowodował dużą stratę czasu. Ostatecznie niezbyt udane przejazdy rywali pozwoliły mu na zajęcie drugiego miejsca.
Zdobycie najwyższych miejsc na podium jest powodem do wielkiej radości dla Hyundaia, zwłaszcza w tak krótkim czasie od pojawienia się w WRC. Zespół pokazywał swoje oczekiwania wobec startów, poprawiając sukcesywnie wyniki, ale zwycięstwo nie było w planach na najbliższy rok.
”Czuję się trochę jak we śnie. Nigdy nawet nie przypuszczaliśmy, że będziemy mogli cieszyć się takimi wynikami, już podczas dziewiątego startu. Ten wyjątkowy moment wiele dla nas znaczy. Za nami ciężki weekend, podczas którego każdy pokazał maksimum zaangażowania i stanął na wysokości zadania. Nasz zespół to absolutnie pierwsza liga i bardzo dziękuję każdemu za ten wspólny sukces.” – powiedział Michel Nandan Szef Zespołu Hyundai Motorsport.

Hyundai Motorsport:
Wrzesień 2012: Oficjalne ogłoszenie powrotu Hyundaia do Mistrzostw WRC podczas Targów Motoryzacyjnych w Paryżu
Grudzień 2012: Powstanie firmy Hyundai Motorsport GmbH
Marzec 2013: Prezentacja ulepszonego modelu Hyundai i20 WRC podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie
Maj 2013: Pierwsze przejazdy i testy modelu Hyundai i20 WRC
Czerwiec 2013: Ceremonia otwarcia Hyundai Motorsport GmbH
Lipiec 2013: Pierwsze testy samochodu Hyundai i20 WRC w specyfikacji na sezon 2014
Grudzień 2013: Powstanie zespołu Hyundai Shell World Rally Team
Styczeń 2014: Pierwszy start w Rajdach (Rajd Monte-Carlo)
Marzec 2014: Pierwsze podium WRC (Rajd Meksyku)
Kwiecień 2014: Pierwsze zwycięstwo na odcinkach specjalnych (Rally Portugal)
Maj 2014: Pierwsza wygrana modelu Hyundai i20 WRC (Rajd Antibes)
Lipiec 2014: 3 samochody kończą rajd – drugie miejsce na podium (Rajd Polski)
Sierpień 2014: Pierwsze zwycięstwo w rajdzie – pierwsze i drugie miejsce na podium (Rajd Niemiec)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*