HIGHWAY HERO NA 11. ZLOCIE MASTER TRUCK.

Z wielką radością ogłaszamy, że na tegorocznym zlocie Master Truck, ku wielkiej uciesze zgromadzonej publiczności, wśród wystawionych modeli ciężarówek obecny będzie też fiński „Highway Hero”, bowiem swój przyjazd na zlot potwierdził już Mika Auvinen – wielokrotny champion największych europejskich konkursów tuningowanych ciężarówek.

W tym roku podziwiać będziemy mogli jego najnowsze dzieło – „Highway hero” – bo taką nazwę przybrała ta opływająca kunsztem tuningu ciężarówka, która zdążyła już zyskać popularność i uznanie w niemałym światku pasjonatów motoryzacji. Premiera ciężarówki odbyć się miała na 10. zlocie Master Truck w Polsce, jednak „dopieszczanie” najmniejszych szczegółów i chęć stworzenia dzieła idealnego, przesunęła pierwszą prezentację pojazdu na szwedzki konkurs „Nordic Trophy”. Tam natychmiast zyskał podziw zgromadzonych i uznanie ekspertów, co zaowocowało wygraną tegoż zlotu.
„Highway Hero” to niewątpliwie epicentrum ciężarowych atrakcji także naszego zlotu. Już sama nazwa tej ciężarowej piękności wskazuje, że do czynienia mamy z prawdziwym bohaterem szos. Czym wzbudza taki zachwyt? Przede wszystkim wykonaniem i zachowaniem konsekwencji w realizacji pomysłu. Na pierwszy rzut oka widać, że ekipa Miki Auvinena dokładnie przemyślała stylistykę, a stworzone dzieło dopracowane zostało w każdym calu.
Całość jawi się jako hołd dla amerykańskiego stylu życia i kultury. Motywy na ciężarówce w wysublimowany sposób przenoszą nas do innej epoki, oddając wszystko co typowe dla lat 50. XX wieku, a w szczególności dla tych, którzy z niemałą przyjemnością spędzają życie w trasie.
Ciężarówka pokryta kolorem soczystej zieleni przyciąga uwagę, by już po chwili poprowadzić wzrok zainteresowanego po kolejnych etapach kulturowej wycieczki. Szereg motywów charakterystycznych wyłącznie dla amerykańskiego stylu życia z powodzeniem rozpoznawalny jest przez mieszkańców wszystkich kontynentów. Odnaleźć możemy między innymi wizerunek kelnerki z truckstopu w klasycznym różowym outficie, z typowym dla tych czasów makijażem i fryzurą, niosącą standardowy fast food dla odpoczywających w podróży kierowców. Kolejne postaci zdobiące pojazd to przykładowo Jusso Lehtinen – Fin stale przemierzający kanadyjskie trasy, świetnie wpisujący się zresztą w koncepcję bohatera autostrad, a w Finlandii jawiący się jako kultowy przedstawiciel truckerki. Ukazana jest też gwiazda country – John Cash. Postać kierowcy – kobiety, a dokładnie Lisy Kelly znanej z programu Ice Road Truckers dodaje natomiast ciężarówce zadziorności. Tylnia część zabudowy silnie działa na wyobraźnię, obrazuje jakie „Highway” czekają na prawdziwych „hero”. Jako że diabeł tkwi w szczegółach Mika Auvinen sporo uwagi poświęcił wnętrzu kabiny. Zachowane w odcieniach zieleni ma w sobie nie mniej amerykańskości. Spektakularna dźwignia zmiany biegów mierzy 1,5 metra długości, zakończona jest przewrotnie atrapą srebrnego mikrofonu. Postaci amerykańskiej klasyki widnieją także wewnątrz, nie zabrakło nawet szafy grającej. Żaden element nie odbiega od wyznaczonego stylu. Prowadzenie tego championa musi być dla Miki Auvinena prawdziwą przyjemnością. Podobnie jak dla nas obecność jego maszyny na 11. zlocie Master Truck 17-18-19 lipca 2015 r. w Polskiej Nowej Wsi k/Opola. To prawdziwa perełka tegorocznego zlotu!
Jej prezencja robi wrażenie, a wykonanie kosztowało nie mało pracy. Na zabiegi lakiernicze przeznaczono ponad 2,000 godzin. Najważniejsze jest jednak to jak wyraźnie widać dążenie w określonym kierunku przez cały okres tworzenia trwający 11 miesięcy. Warto wspomnieć też o niekonwencjonalnych detalach ze stali nierdzewnej autorstwa firmy Hio-mex, która specjalizuje się tworzeniem tych niespotykanych powszechnie elementów.
Pomysł realizowany krok po kroku w efekcie końcowym nie pozwala przejść obojętnie obok „Highway Hero” – wywołującego ożywienie nawet u umiarkowanie zainteresowanych motoryzacją.
Zapraszamy do podziwiania tego światowego championa. Mika Auvinen specjalnie na nasz zlot przybędzie z Finlandii swoim Highway Hero`wcem by przenieść nas w świat amerykańskiej kultury i kunsztu tuningu. Master Truck to jedyna taka okazja, by zobaczyć tą ciężarówkę w Polsce, ale też szansa by porozmawiać z samym właścicielem o procesie tworzenia, wrażeniach z jazdy czy po prostu wspólnej pasji. W Imprezie uczestniczyć będzie także Perttu Papunen – artysta, który wykonał malunki na tym unikalnym pojeździe. Kumulacja w jednym miejscu i w jednym czasie osób współuczestniczących w stworzeniu perełki światowego tuningu i podziwianie ich dzieła jest jedyną w swoim rodzaju okazją, która bez wątpienia jeszcze długo się nie powtórzy. Tym bardziej zapraszamy! 🙂

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*