Świecimy przykładem na drodze_logo

HELLA świeci przykładem

Zimowe, często trudne warunki na drogach nie sprzyjają bezpieczeństwu. Wielu z nas dba wyłącznie o podstawowe elementy zapewniające komfort jazdy, jednocześnie zapominając o tym, jak istotne są sprawnie działające światła samochodowe.

W celu zadbania o komfort podróżowania HELLA Polska kontynuuje edukacyjną akcję społeczną „Świecimy przykładem na drodze”. Koncern motoryzacyjny uświadamia, że istotą bezpiecznej podróży jest odpowiednie ustawienie reflektorów. HELLA podpowiada jak prawidłowo przygotować się do jazdy i poprawnie używać świateł samochodowych, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Prawidłowe oświetlenie kluczem do bezpieczeństwa
Akcja społeczna ma na celu zwrócenie uwagi na błędne przyzwyczajenia takie jak: jazda na pamięć czy nieodpowiednie dostosowanie prędkości do mocy reflektorów oświetlających drogę. Zmienia również nawyki kierowców, nawet tych, dla których jazda stała się rutynową czynnością.
Wciąż bagatelizowanym problemem jest schematyczne i intuicyjne działanie kierowców, którzy nie pamiętają o sprawdzeniu oświetlenia pojazdu. Jednakże wiemy, że rozpoczęta przez nas w sierpniu 2014 roku akcja edukacyjna „Świecimy przykładem na drodze” ma szansę zmienić na stałe ich nawyki poprzez informowanie, jak ważna jest dbałość o dobre reflektory samochodowe – mówi Monika Maciejewska, dyrektor działu marketingu HELLA Polska.

Żarówki miej zawsze ze sobą
Warto mieć w swoim aucie zapasowe żarówki oraz instrukcję informującą jak je wymienić. W swojej kampanii HELLA przypomina, że jazda z przepalonym reflektorem to stwarzanie zagrożenia zarówno dla siebie jak i innych poruszających się po jezdni.
Propagujemy odpowiedzialność i  kulturę jazdy. Chcemy, aby każdy czuł się bezpiecznie na drodze i wiedział, że warto sygnalizować innym kierowcom przepalenie żarówki czy niesprawne oświetlenie – dodaje Monika Maciejewska.
HELLA Polska planuje także drugą edycję akcji edukacyjnej dla szkół „Świecimy przykładem”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*