Firma Kögel prezentuje udoskonaloną chłodniczą naczepę furgonową Premium: Kögel Cool – PurFerro quality

Producent naczep z Burtenbach – Kögel na targach IAA Nutzfahrzeuge 2014 pokazuje nową, udoskonaloną wersję zaprezentowanej w roku 2012 naczepy Kögel Cool – PurFerro quality. Udoskonalona w szczegółach chłodnicza naczepa furgonowa klasy Premium jest produktem przeznaczonym nie tylko na potrzeby specyficznych rynków transportu żywności świeżej i głęboko mrożonej oraz produktów farmaceutycznych, gdyż różne opcje pozwalają również na jej uniwersalne zastosowanie.

Właściwości seryjne Kögel Cool – PurFerro quality
Wygłuszająca konstrukcja podłogi aluminiowej pozwoliła na redukcję poziomu hałasu przy załadunku i rozładunku o 10 decybeli (dB) w porównaniu z poprzednim modelem. Zmniejszenie emisji hałasu to możliwość wykonywania dostaw poza zwyczajowymi godzinami otwarcia placówek.
Lepszą higienę oraz łatwiejsze czyszczenie obszaru podłogi zapewnia w naczepie zamknięte, zespawane koryto z aluminium. Zapobiega ono przedostawaniu się wilgoci do wnętrza substancji nośnych, co znacznie zwiększa żywotność i ekonomiczność naczepy chłodniczej. Naczepa oczywiście spełnia wymagania HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point) mające na celu ochronę zdrowia konsumentów w zakresie międzynarodowych transportów artykułów spożywczych wrażliwych na temperaturę. Ponadto nowa naczepa Kögel Cool – PurFerro quality odpowiada wymogom ATP-FRC.
Portal ze stali szlachetnej, łatwy w konserwacji i naprawach, w nowej wersji jest wyposażony w łatwą w wymianie, zoptymalizowaną poczwórną uszczelką drzwiową i łatwe w wymianie zawiasy drzwi.

Zabudowa furgonowa z ulepszoną izolacją
Zabudowa furgonowa naczepy Kögel Cool – PurFerro quality składa się z wysokiej jakości, udoskonalonej pianki specjalnej o wysokim stopniu izolacji, w pełni bezfreonowej. Solidna i łatwa w pielęgnacji stalowa warstwa powłokowa jest we wnętrzu pokryta twardymi foliami z PCW. Ściany o grubości 45 lub 65 mm, dach o grubości 85 mm oraz podłoga o grubości 125 mm (produkcja własna) zapewniają znaczne polepszenie współczynnika przenikania ciepła (wartości K). Dzięki tak wysokiej ochronie przed wpływem temperatury zmniejsza się zużycie energii oraz są redukowane koszty.

IAA 2014: nowe, indywidualne wyposażenie
Naczepa furgonowa Kögel Premium jest oczywiście dostępna również z różnorodnym wyposażeniem indywidualnym, dostosowanym do najróżniejszych wymagań na wielu obszarach zastosowań. W prezentowanym na targach IAA eksponacie możemy podziwiać wszystkie dostępne wersje wyposażenia, na przykład zabudowany dodatkowo zderzak gumowy chroniący przed uderzeniami na zakończeniu podłużnicy oraz na całym obwodzie ramy portalu. W celu zapewnienia optymalnej ochrony ściany czołowej oraz parownika i ulepszenia cyrkulacji powietrza model Kögel Cool – PurFerro quality jest wyposażony w nową ściankę chroniącą przed uderzeniami. Składającą się z pojedynczych profili aluminiowych w kształcie litery V ściankę ochronną łatwo się demontuje, a przy tym zapewnia ona doskonałą ochronę również w trudnych warunkach. Dostępne są także cztery rzędy szyn z okrągłymi otworami umieszczane w podłodze oraz dachu – do zawieszenia drążków teleskopowych, pozwalających na optymalne zabezpieczenie dystrybuowanych ładunków, szczególnie świeżej żywności i kwiatów.

Zabezpieczenie ładunku
Dostępne opcjonalnie, zintegrowane w piance ścian szyny piętrowe i kotwowe sprawiają, że ich późniejszy montaż nie jest konieczny. Pomagają one kierowcy w szybkim i niezawodnym zabezpieczeniu ładunku. Poza tym pojazd posiada seryjny certyfikat zabezpieczenia ładunku wg DIN EN 12642 Code XL. Dzięki temu nadaje się w szczególności do transportu kształtowego sztuk towarów oraz towarów na paletach.

System chłodzenia
Naczepa Kögel Cool – PurFerro quality jest opcjonalnie wyposażona w system powietrza chłodzącego CLIMATEX. CLIMATEX składa się ze specjalnie uformowanej i perforowanej blachy ekranowej na ścianie czołowej oraz opatentowanej plandeki. Wycięta z boku i wyposażona w otwory blacha aluminiowa na ścianie czołowej chroni przed najechaniem i jest jednocześnie elementem dystansowym chroniącym ścianę czołową, przez co powietrze w przedniej strefie pojazdu jest odprowadzane w sposób precyzyjny. Z drugiej strony, stosując plandekę wentylacyjną w suficie, zapobiega się sytuacji, w której dopiero co schłodzone powietrze zostaje z powrotem zasysane do klimatyzatora, co pogorszyłoby efektywność chłodzenia.

Telematyka
W nowej naczepie Kögel Cool – PurFerro quality wbudowany jest system Telematics firmy Kögel. W ten sposób klienci Kögel uzyskują nowoczesny system telematyczny, pozwalający na dostęp w czasie rzeczywistym do danych o lokalizacji, danych chłodzenia, danych naczepy oraz danych EBS.

Aerodynamika
Nowa naczepa Kögel Cool – PurFerro quality jest opcjonalnie wyposażona w aerodynamiczną obudowę z dyfuzorem dachowym oraz wsuwanymi tylnymi klapami. Wyposażenie to pozwala na redukcję emisji CO2 oraz zużycia paliwa.

Powłoka KTL: trwała ochrona przed korozją
W Kögel Cool – PurFerro quality cała rama pojazdu jest chroniona przed korozją technologią nanoceramiczną oraz powłoką KTL, pokrytą dodatkowo lakierem UV.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*