Finał konkursu DAF „Kto da radę… mniej?”

29 listopada na terenie lotniska w Kamieniu Śląskim odbył się finał konkursu ekonomicznej jazdy DAF „Kto da radę… mniej?”. W finale udział wzięło 6 kierowców, którzy zakwalifikowali się do niego podczas eliminacji, jakie miały miejsce w pięciu lokalizacjach w Polsce – Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu i Rzeszowie.

Zmagania kierowców odbywały się na trasie ustalonej przez trenera DAF EcoDrive. Uczestnicy wykonywali jeden, 45-minutowy przejazdy wyznaczoną trasą w obecności sędziego. Wszyscy finaliści odbywali jazdy tym samym zestawem DAF – ciągnik siodłowy wraz z załadowaną naczepą do DMC zestawu 40 ton. Podczas przejazdu brane pod uwagę były wyniki takie jak średnia prędkość przejazdu, trasa przejazdu oraz średnie zużycia paliwa.

Najlepszym kierowcą okazał się pan Adam Słaby z firmy MIK Trans z Goleniowa, który wykazał najniższe zużycie paliwa 26,1 l/100km.
Drugie miejsce zajął pan Jerzy Krysiak, również z firmy MIK Trans. Trzecim najlepszym kierowcą został pan Damian Chwaszcz z firmy Trans-Reno z Chmielnika koło Rzeszowa.
Zwycięzca, oprócz statuetki i dyplomu, otrzymał komputer Apple MacBook Pro 15”, a zatrudniająca go firma kontrakt serwisowy DAF Multisupport w wersji Full Care na 5 lat i 600 tyś km przebiegu.

Konkurs „Kto da radę … mniej” propaguje ideę ekonomicznej jazdy i daje szansę profesjonalnym kierowcom na sprawdzenie się w zakresie efektywności jazdy samochodem ciężarowym. Znamiennym jest tu fakt, że zwycięzca konkursu był jednym z tych, którzy przeszli szkolenia w DAF EcoDrive oraz pobił wynik trenera DAF EcoDrive w eliminacjach uzyskując wynik 25,6 l/100 km, poprawiając wynik trenera o 0,5 litra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*