Louis De Wael (po lewej), Dyrektor Zarządzający Vervoer Van Dievel i Prezes Zarządu DAF Harrie Schippers przed milionową kabiną.

Fabryka DAF Vlaanderen produkuje milionową kabinę

W piątek, 4 lipca 2014 r. w fabryce DAF Vlaanderen w Oevel (w Belgii) z linii produkcyjnej zjechała milionowa kabina DAF. – Jest to fantastyczny moment w historii fabryki osi i kabin DAF – powiedział Harrie Schippers, Prezes DAF Trucks N.V. Kabina Space Cab została symbolicznie przekazany Louisowi De Wael, Dyrektorowi Zarządzającemu „Vervoer Van Dievel” z belgijskiego miasta Mechelen. Spółka ta już niedługo otrzyma ciężarówkę wyposażona w milionową kabinę.

Firma DAF otworzyła zakład produkcyjny w Belgii w 1966 r. Zaczynał on od produkcji kabin, a w 1971 r. zaczął produkować osie. Obecnie linię produkcyjną opuszcza dziennie około 180 kabin, przeznaczonych do popularnych serii DAF CF- i XF do średniego i ciężkiego transportu.

Najważniejsze inwestycje
W ubiegłych latach w fabryce kabin przeprowadzono duże inwestycje w związku z wprowadzeniem najnowszej generacji pojazdów DAF Euro 6, których produkcja ruszyła w 2013 r. Znaczna część produkcji jest w pełni zautomatyzowana, a roboty do spawania wykonują większość czynności związanych z procesem wytwarzania kabin. Stworzono zupełnie nowy dział do instalacji dachów kabiny Super Space – najbardziej przestronnej kabiny firmy DAF. Przez ostatnie dziesięć lat firma DAF zainwestowała około pół miliarda euro w fabrykę kabin i osi. Produkcja odbywa się seryjnie, zgodnie z zasadą „dokładnie na czas”, co oznacza, że kabiny dostarczane są do zakładu montażowego w Eindhoven i do Leyland Trucks w Wielkiej Brytanii w odpowiedniej kolejności i dokładnie we właściwym momencie.

– Przełomowa liczba, jaką jest wyprodukowanie 1 000 000 kabin, to fantastyczne osiągnięcie pracowników DAF Vlaanderen – powiedział Harrie Schippers. – Również dzięki ich wysiłkowi i zaangażowaniu jesteśmy w stanie produkować kabiny na najwyższym poziomie pod względem przestronności wnętrz, wygody oraz jakości wykończenia i wyposażenia. To podstawowe elementy, które przyczyniają się do niezrównanej wygody, z której słyną ciężarówki DAF.

To właśnie dlatego Vervoer Van Dievel z Mechelen wybrał model DAF XF. Firma ta, licząca już 75 lat i dysponująca flotą ponad 100 pojazdów, specjalizuje się w transporcie i logistyce w promieniu 500 km wokół Brukseli.
– Oprócz niezawodności i niskich kosztów obsługi, ważnym powodem, by zdecydować się na DAF jest nadzwyczajny komfort kierowcy – powiedział Dyrektor Louis De Wael. – Nasi kierowcy zazwyczaj są w drodze przez dłuższy czas, co stwarza konieczność zapewnienia im idealnych warunków pracy i jednocześnie miejsca do wypoczynku. Kabina XF zapewnia też doskonałą widoczność, co ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa. Ponieważ zrównoważony rozwój jest jedną z naszych głównych wartości, to logiczne, że inwestujemy teraz w najnowsze technologie Euro 6, aby zapewnić jak najniższą emisję spalin.

DAF Trucks NV — oddział amerykańskiego koncernu PACCAR Inc, jednego z największych producentów ciężarówek na świecie — jest czołowym producentem lekkich, średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych w Europie* mającym udział w rynku na poziomie 16,2% w segmencie powyżej 16 t DMC. DAF produkuje kompleksową gamę ciągników siodłowych i podwozi pojazdów ciężarowych, dzięki czemu w jej ofercie można znaleźć rozwiązania do wszystkich zastosowań transportowych. Firma DAF jest również liderem usług związanych z produktami. Są to kontrakty serwisowe Multi Support, usługi finansowe świadczone przez dział PACCAR Financial i ofertę najwyższej jakości części. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza komponenty, takie jak osie i silniki, dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. DAF Trucks N.V. dysponuje zakładami produkcyjnymi w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii, Leyland w Wielkiej Brytanii oraz Ponta Grossa w Brazylii oraz ponad tysiącem punktów dealerskich i serwisowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*