Do jazdy, gotowi, start! – konkurs The Drivers’ Fuel Challenge powraca.

 

Z myślą o ekonomice paliwowej i promowaniu ekonomicznego stylu jazdy wśród kierowców samochodów ciężarowych, w bieżącym roku powraca, po rocznej przerwie, organizowany przez Volvo Trucks konkurs The Drivers’ Fuel Challenge. W jego tegorocznej edycji, poza rywalizacją na rynku polskim, rozegrane zostaną również finały: regionalny – w ramach rynku Baltic Sea Market, którego częścią jest polska organizacja Volvo Trucks oraz finał globalny. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym nowe Volvo V40 przewidziane dla kierowcy, który zwycięży w finale na poziomie rynku Baltic Sea Market.

Konkurs, w którym zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych rywalizują ze sobą w jeździe ekonomicznej, został od samego początku swojego istnienia bardzo entuzjastycznie przyjęty na rynku polskim, gdzie w latach 2011 – 2014 miał swoje doroczne edycje i zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony kierowców, jak i reprezentowanych przez nich firm transportowych. Jego organizatorzy mają nadzieję, że nie inaczej będzie również w roku bieżącym.

Piąta już na rynku polskim, tegoroczna edycja The Drivers’ Fuel Challenge startuje już pod koniec marca, a rejestracja uczestników, poprzez specjalny formularz na stronie volvotrucks.pl, już jest możliwa.

Organizatorzy konkursu, do udziału w którym w jego ostatniej edycji (w 2014r) zgłosiło się prawie 900 kierowców na rynku polskim, czekają na zawodowych kierowców, posiadających prawo jazdy kategorii C+E i chcących dowieść swoich doskonałych umiejętności w jeździe ekonomicznej za kierownicą pojazdu ciężarowego.

Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs jest otwarty dla wszystkich kierowców samochodów ciężarowych, bez względu na ich wiek oraz niezależnie od marki pojazdu, jakim jeżdżą na co dzień.

Krajowe rundy kwalifikacyjne, rozegrane w 15 wybranych lokalizacjach w ramach sieci dealersko-serwisowej Volvo Trucks w Polsce wyłonią 15 najlepszych kierowców – po jednym z każdej lokalizacji – uczestników polskiego finału konkursu, który odbędzie się już 09 czerwca br. w Poznaniu.

Tylko 3 najlepszych kierowców z finału krajowego weźmie udział w dalszych zmaganiach – regionalnym finale dla 6 krajów Baltic Sea Market*, zorganizowanym dzień później – 10 czerwca, również w Poznaniu. To właśnie w tym dniu, rozegrana zostanie niezwykle emocjonująca rywalizacja, w której stawką jest nowe Volvo V40 dla zwycięzcy finału regionalnego – Mistrza Rynku Baltic Sea Market w Jeździe Ekonomicznej.

Nie mniej emocjonujący będzie z całą pewnością globalny finał The Drivers’ Fuel Challenge 2016, zaplanowany na 8-9 września br. w Goeteborgu (Szwecja). Do udziału w nim i tym samym dalszej walki o zaszczytny tytuł Mistrza Świata w Jeździe Ekonomicznej zaproszeni zostaną tylko zdobywcy trzech pierwszych miejsc w finale rynku Baltic Sea Market.

Równolegle z The Drivers’ Fuel Challenge trwa na rynku polskim kampania handlowa, w ramach której samochód ciężarowy Volvo FH jest oferowany w specjalnej edycji Fuel & Safe Concept. Obydwa te wydarzenia są integralnymi elementami zainicjowanej przez Volvo Trucks kilka lat temu i nadal kontynuowanej kampanii komunikacyjnej pod nazwą „Liczy się Każda Kropla”. Kampania ta ma na celu pokazanie, że stosunkowo prostymi środkami można osiągnąć znaczną redukcję zużycia paliwa.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*