DAF XF105 „Flotową Ciężarówką Roku 2013”

DAF XF105 ATe została wybrana „Flotową Ciężarówką Roku” w prestiżowym plebiscycie „Motor Transport Awards 2013” w Londynie, co dało firmie DAF piąte zwycięstwo w ciągu ostatnich sześciu lat. Nagrodę wręczono na oficjalnej ceremonii w Londynie, w której udział wzięło 1 600 czołowych przedstawicieli branży transportowej.

„Motor Transport Awards” to najważniejsze brytyjskie nagrody przyznawane spółkom z sektora transportu, a marka DAF zwyciężyła w nim aż 17 razy, czyli ponad 4 razy więcej niż jakikolwiek inny producent w historii plebiscytu organizowanego przez czasopismo branżowe „Motor Transport”.

Jury, w którego skład weszli czołowi przedsiębiorcy transportowi, nagrodziło DAF XF105 za przestronną kabinę, którą określiło jako „wysoko ocenianą przez kierowców”, „wysoką wartość odsprzedażną”, a przede wszystkim za technologię „ATe” (Zaawansowaną Wydajność Transportu), które zapewnia niskie zużycie paliwa. Jury dostrzegło także „jedną z najbogatszych ofert części zamiennych firmy DAF i jej usługi serwisowe, szczególnie usługę DAF ITS, która wciąż uzyskuje najwyższe noty na rynku”.

Tuż po ceremonii wręczenia nagród Dyrektor Zarządzający DAF Trucks UK, Ray Ashworth, powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy, że przyznając tę nagrodę, członkowie jury dostrzegli, iż XF105 ATe oferuje niezrównanie niski koszt utrzymania i niskie zużycie paliwa, jak również najwyższy w tej klasie komfort jazdy. Jury wypowiedziało się też bardzo przychylnie na temat znakomitego wsparcia serwisowego, które zapewnia nasza krajowa sieć dealerska, co jest wyrazem najwyższego uznania zarówno dla naszych ciężarówek, jak i naszych pracowników”.

DAF Trucks NV – oddział amerykańskiego koncernu PACCAR Inc, jednego z największych producentów ciężarówek na świecie – jest czołowym producentem lekkich, średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych w Europie, mającym udział w rynku na poziomie 16,0% w segmencie powyżej 16 t. Firma DAF produkuje kompleksową gamę ciągników siodłowych i pojazdów ciężarowych, dzięki czemu w jej ofercie można znaleźć pojazdy do wszystkich zastosowań transportowych. Firma DAF jest również liderem usług związanych z produktami. Są to kontrakty serwisowe Multi Support, usługi finansowe świadczone przez dział PACCAR Financial i ofertę najwyższej jakości części. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza komponenty, takie jak osie i silniki, dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. DAF Trucks N.V. dysponuje zakładami produkcyjnymi w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii oraz Leyland w Wielkiej Brytanii i ponad 1000 punktami dealerskimi i serwisowymi w Europie.

 

Autorem tego tekstu jest:

DAF

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*