DAF wybiera KH-KIPPER na nowym podwoziu DAF LF

Flota pojazdów demonstracyjnych DAF Trucks w Eindhoven (Niederlandy) powiększyła się o przedstawiciela najnowszej wersji „Construction” popularnego modelu DAF LF  Euro 6 z zabudową firmy KH-KIPPER.

Samochód DAF LF ma najmniejszy w swojej klasie promień skrętu. Oferuje maksymalną zwrotność i niską masę własną, która zapewnia dużą ładowność oraz znakomite właściwości trakcyjne w terenie.

Na nowym podwoziu firma KH-KIPPER zamontowała wywrotkę trójstronną W3F.  Zabudowa została wykonana ze niezawodnych stali trudnościeralnych HARDOX i DOMEX. Burty boczne otwierają się w osi górnej i dolnej, a więc skrzynia może służyć zarówno jak platforma do przewozu materiałów na paletach, jak i materiałów sypkich. W dolnej osi burty otwierają się za pomocą sprężyn umieszczonych na przedniej ścianie.

Wybór polskiej firmy zabudowującej to dowód uznania dla jakości polskich wyrobów, które coraz chętniej kupowane są poza granicami Polski. To także dowód wagi dla polskiego rynku jaką przykłada firma DAF. Polska jest rynkiem, na którym sprzedaż podwozi DAF wykazuje najwyższą dynamikę, osiągając 62%  przyrost (za pierwszych 10 miesięcy 2013). Firma DAF po październiku br. może poszczycić się ponad 17% udziałem w rynku ciężkich podwozi (powyżej 16 ton), który to jest najlepszym wynikiem w historii marki w Polsce.

DAF Trucks NV — część amerykańskiego koncernu PACCAR Inc., jednego z największych na świecie producentów pojazdów użytkowych — jest wiodącym producentem lekkich, średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych na terenie UE (28+2) z 16-procentowym udziałem w rynku pojazdów powyżej 16 t. DAF produkuje kompleksową gamę ciągników siodłowych i samochodów ciężarowych, dzięki czemu w ofercie firmy można znaleźć pojazdy do wszystkich zastosowań transportowych. Firma jest również wiodącym dostawcą usług: umów serwisowych MultiSupport, usług finansowych firmy PACCAR Financial oraz najwyższej klasy serwisu części. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza podzespoły, takie jak osie i silniki, zwłaszcza dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. DAF Trucks N.V. dysponuje zakładami produkcyjnymi w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii oraz Leyland w Wielkiej Brytanii i ponad 1000 punktów dealerskimi i serwisowymi w Europie.

Autorem tego tekstu jest:

DAF

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*