DAF Euro 6 XF polską “Ciężarówką Roku 2014”

Nowy DAF Euro 6 XF został wybrany „Ciężarówką Roku 2014” w Polsce przez czytelników renomowanego miesięcznika„Polski Traker”. Najwyższej klasy model DAF został nagrodzony za elegancki design, funkcje bezpieczeństwa i nadzwyczajny komfort.

 Konkurs „Ciężarówka Roku” w Polsce organizowany przez czasopismo branżowe „Polski Traker” jest najważniejszym polskim konkursem dla sektora transportu. Jury składało się z czytelników czasopisma, którzy nagrodzili pojazd DAF Euro 6 XF za jego komfort, wygląd i bezpieczeństwo, a także za paliwooszczędne silniki PACCAR: 10,8-litrowego MX-11 oraz 12,9 litrowego MX-13. Ciężarówka DAF Euro 6 XF uzyskała 640 spośród łącznej liczby 1.000 głosów. Jej poprzedniczka DAF XF105 – zdobyła tytuł polskiej Ciężarówki Roku w latach 2006 i 2007. Doliczając uprzednio otrzymane nagrody, tegoroczny laur jest piątą nagrodą Polskiego Trakera dla pojazdów marki DAF.

To wyróżnienie jest tak niezwykle cenne dlatego, że zostało przyznane przez samych użytkowników, czyli kierowców ciężarówek powiedział prezes DAF Trucks, Harrie Schippers. – Jestem zachwycony, że nagrodzili Euro 6 XF jako najchętniej wybieraną przez nich długodystansową ciężarówkę.

 DAF Trucks NV — oddział amerykańskiego koncernu PACCAR Inc, jednego z największych producentów ciężarówek na świecie — jest czołowym producentem lekkich, średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych w Europie* mającym udział w rynku na poziomie 16,2% w segmencie powyżej 16 t DMC. DAF produkuje kompleksową gamę ciągników siodłowych i podwozi pojazdów ciężarowych, dzięki czemu w jej ofercie można znaleźć rozwiązania do wszystkich zastosowań transportowych. Firma DAF jest również liderem usług związanych z produktami. Są to kontrakty serwisowe Multi Support, usługi finansowe świadczone przez dział PACCAR Financial i ofertę najwyższej jakości części. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza komponenty, takie jak osie i silniki, dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. DAF Trucks N.V. dysponuje zakładami produkcyjnymi w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii, Leyland w Wielkiej Brytanii oraz Ponta Grossa w Brazylii oraz ponad tysiącem punktów dealerskich i serwisowych.

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*