Carrier Transicold dostarczy ponad 2000 agregatów do sieci Magnit

Firma Carrier Transicold Russia podpisała umowę z wiodącą rosyjską siecią sklepów detalicznych Magnit na dostawę ponad 2000 agregatów do pojazdów użytkowych. Kontrakt jest jednym z największych, jakie Carrier Transicold zawarł na tego typu urządzenia w Europie. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial System, która wchodzi w skład United Technologies Corp. (NYSE: UTX).
Magnit dysponuje 25 centrami dystrybucyjnymi oraz 5720 własnymi ciężarówkami, z których połowa wyposażona jest w agregaty chłodnicze. Flota Magnita zaopatruje 8517 sklepów znajdujących się w 1959 miejscowościach na terenie Rosji. Na sieć placówek Magnita składa się 7686 osiedlowych sklepów spożywczych, 170 hipermarketów, 61 placówek Magnit Family i 816 Magnit Cosmetic. Większość sklepów skupiona jest w zachodniej części kraju, sieć sięga jednak aż do Uralu i na Syberię.
Magnit aktywnie rozwija import, a jego pojazdy pokonują duże odległości, transportując ładunki z Europy i Azji wprost do firmowych centrów dystrybucyjnych. Znacząca część towaru wymaga przewozu w ściśle kontrolowanej temperaturze. Dlatego firma zwraca baczną uwagę, aby wyposażać pojazdy w najnowocześniejsze urządzenia, jakie są dostępne na rynku. Umożliwiają one wydłużenie okresu przechowywania produktów oraz transportowanie ich na długich dystansach, co pozytywnie wpływa na efektywność operacji logistycznych.
Agregaty Carrier Transicold zapewniają pełną kontrolę nad temperaturą ładunku i zwiększają wydajność floty firmy Magnit. Są zdolne sprostać ekstremalnemu klimatowi panującemu na dużych obszarach Rosji, który charakteryzuje się dużą rozpiętością panujących temperatur. Niska emisja hałasu zwiększa natomiast komfort kierowców.

Informacje o firmie Carrier Transicold
Dzięki kompletnej ofercie urządzeń do samochodów, naczep i kontenerów chłodniczych Carrier Transicold pomaga ulepszać transport ładunków w kontrolowanej temperaturze. Firma jest liderem w swojej dziedzinie od przeszło 40 lat. Dostarcza klientom najnowocześniejsze, energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego agregaty przeznaczone do różnego typu pojazdów. Carrier Transicold jest częścią UTC Building & Industrial Systems, która wchodzi w skład United Technologies Corp., wiodącego dostawcy systemów i urządzeń dla budownictwa i aeronautyki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*